Wojna to największe zło jakie może spotkać człowieka.

Wojna to cierpienie, okrucieństwo,nieszczęście i rozpacz. zabiera niewinnym ludziom poczucie bezpieczeństwa, nadzieję i marzenia. Zmusza do życia w ciągłym strachu. Zabiera życie wielu bezbronnym ludziom.

Wojny prowadzone kilkaset lat temu były zupełnie inne. Odbywały się w jednym wyznaczonym miejscu. Nie wysadzano w powietrze całych osiedli, nie ginęli cywile. Walczyli tylko rycerze. Wielu ich ginęło, każdy z nich był uznawany za bohatera, a pośmiertna sława była dla nich bardzo ważna. Prawie każdy chłopak pragnął zostać rycerzem. W dawnych czasach wojny prowadzone były często, wrogowie najeżdżali na nasz kraj i w obronie naszych granic staczano srogie bitwy, jak np. "Bitwa pod Grunwaldem". Pod wodzą króla Władysława Jagiełły nasze wojska pokonały Krzyżaków.

Współczesne wojny są jeszcze bardziej okrutne. Podczas II wojny światowej, zginęły miliony ludzi, ginęli żołnierze jak i cywile. Ginęli niewinne dzieci, kobiety i starcy. Zniszczonych zostało wiele miast i wsi. ludzie ginęli w obozach koncentracyjnych - zagazowani, jak i podczas bombardowań. Szczególnie ta wojna powinna być przestrogą i nauką na przyszłość. Niestety obecnie na świecie równię toczy się wiele wojen, np. w Iraku. Tam również ginie wiele niewinnych osób. Wiele zostaje kalekami. Wojna nie powinna być rozwiązaniem problemów. Ludzie powinni się starać i dążyć ku temu, aby wszelkie konflikty rozwiązywać poprzez dialog.

Na podstawie przytoczonych argumentów stwierdzam, że wojna jest największą tragedią, jaka może dotknąć ludzkość. Trzeba ze wszystkich sił starac się zapobiegać wojnom, bo rozpętać ją łatwo, ale skutki są zawsze tragiczne.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Wojna to największe zło, jakie może spotkać człowieka." - rozprawka.

Zaprawdę żelazne serce mieć by musiał ten, kto tyle zła w wojnie widząc, nie wzdrygnąłby się na samo jej wspomnienie.’ Dzisiaj chyba każdy na myśl o wojnie ma podobne odczucia , jak Andrzej Frycz Modrzewski. Wojna wywarła niezatarte pi...

Język polski

Człowiek na dnie piekieł. Przedstaw zmagania człowieka ze złem na przykładzie dzieł wybranych epok - praca maturalna

Piekło jest miejscem, do którego żaden z nas (ludzi) nie chce trafić. Piekło to wieczne potępienie – kara za grzeszne życie. Bezpośrednim powodem trafiania dusz ludzkich do piekła jest czynione za życia zło. Czym więc jest zło? Zło, ...

Język polski

Człowiek na dnie piekieł. Przedstaw zmagania człowieka ze złem na przykładzie dzieł wybranych epok.

„Człowiek na dnie piekieł. Przedstaw zmagania człowieka ze złem na przykładzie dzieł wybranych epok.”

Piekło jest miejscem, do którego żaden z nas (ludzi) nie chce trafić. Piekło to wieczne potępienie – kara za grzeszne ...

Język polski

Jakie wartości istotne dla bohaterów starożytności i odrodzenia chciałbyś uczynić własnymi

John Locke, angielski myśliciel odwoływał się do teorii Tabula Rasa, co rozumiemy jako „czysta karta”. Według niej człowiek rodzi się jako owa nie zapisana karta i na rozwój jego osobowości wpływają otaczające go środowisko, wzorce ...

Język polski

Jakie wartości istotne dla bohaterów Starożytności i Odrodzenia chciałbyś uczynić własnymi.

John Locke, angielski myśliciel odwoływał się do teorii Tabula Rasa, co rozumiemy jako „czysta karta”. Według niej człowiek rodzi się jako owa nie zapisana karta i na rozwój jego osobowości wpływają otaczające go środowisko, wzorce ...