Przyszłość internetu

Stworzony na cele wojskowe, jeszcze nie tak dawno temat książek fantastycznych, już dziś opanował świat. Światowa sieć, która w znaczącym stopniu połączyła ludzi, w niektórych przypadkach nawet całkowicie uzależniła. Dziś już mało kto wyobraża sobie życie bez komputera, a co dopiero bez internetu. Dziś dzięki tej globalnej sieci otrzymujemy listy, czytamy gazety, oglądamy telewizję, kupujemy książki, gramy, rozmawiamy z innymi osobami nawet na drugim końcu świata. Łącząc się z siecią zdobywamy informację. Żyjemy w społeczeństwie internetu. Dziś nikt nie wyobraża sobie jaki postęp może niebawem nastąpić. Niektórzy nawet sobie żartują ,że niedługo przez internet, nie ruszając domu będą mogli podać rękę kumplowi. Ale nawet teraz nawet możliwe jest korzystanie z sieci bez udziału komputerów. Czy za kilka lat będziemy w wirtualnej sieci, bez włączonego komputera? Jaki będzie internet w przyszłości? Na pewno będzie bardziej powszechniejszy. Liczba użytkowników sieci wciąż roście w zabójczym tempie. Może niedługo nawet nie będziemy chodzili do szkoły, tylko szkołę będziemy mieli w domu, w komputerze. Czy da się kochać przez internet ? -Już tworzy się kombinezony, które dzięki stymulatorom dostarczą odpowiednich wrażeń internautom. To oznacza, że jednak się da. Istnieją już dziś urządzenia, które użytkownikowi pozwalają czuć różne zapachy. Aż strzch pomyśleć co może być za kilka lat... .- Rozwój technologii internetowej zostanie skierowany na co raz lepsze, tańsze i łatwiejsze rozwiązania dla zwykłych, przeciętnych użytkowników internetu. Zastanawiające jest to czy przyswoją oni sobie te zmiany, czy nadążą za nimi. Dążymy chyba do tego aby komputer dorównał inteligencji człowieka. Tylko w tedy łatwo może wszystko wyjść z pod kontroli. To jest straszne. Nie trzeba być za bardzo przenikliwym, by już teraz odgadnąć przyszłość Internetu - biznes przede wszystkim! Już dziś jest wiele książek w Internecie, niebawem na pewno będzie można każdą książkę przeczytać w komputerze. Na pewno niedługo standardowym rozwiązaniem będzie coś stylu SDI. Wszyscy użytkownicy będą mieli szybsze transfery. Za parę lat internet będzie wszędzie : w domu, we wszystkich biurach, samochodach, nawet w trakcie wyjścia z psem. W przyszłości komputery będą mniejsze, a do globalnej sieci jaką jest internet podłączone będzie dosłownie wszystko... faksy, telefony, kasy fiskalne, TV- kto wie może doczekamy się że może nawet pralka czy toster... Komputery będzie można bez problemu schować do kieszeni, będą przypominały komórkę. Na tym komputerze będzie można zrobić standardowe rzeczy między innymi połączyć się z Internetem. Globalna sieć stanie się naturalnym elementem środowiska życia człowieka. A człowiek stanie się jeszcze bardziej zależny od sieci. Internet przez gniazdko?- ogólno dostępny jak prąd? Jest to bardzo prawdopodobne. Nowatorskim rozwiązaniem są telekonferencje. Można dzięki nim np.: Nie będąc w jednym miejscu widzieć się i przesyłać dźwięk. Już dziś są zespoły których członkowie spotykają się na próbach w Internecie!!! Wspólnie grają i śpiewają. Internet w przyszłości opanuje każdą dziedzinę życia ludzkiego. W medycynie operację będzie mógł prowadzić lekarz z drugiego zakątka świata. Jakie zagrożenia łączą się z gwałtownym rozpowszechnieniem coraz to nowszych technik Internetowych?- tego teraz niewiemy. Niektórzy twierdzą, że Internet jest repliką świata rzeczywistego. Tymczasem, bardzo możliwe, że zupełnie będziemy zależni od internetu. Zostaną przeprowadzone zmiany telefonów przez wideotelefony, książek, gazet tradycyjnych przez książki, gazety elektroniczne, a wypożyczalni wideo przez interaktywną telewizję czy wypożyczalnię. . Ludzie pragną zmiany nie nawidzą nudy. i wierzą, że technologia jest ą podstawą i przyszłością cywilizacji. Przewidywany proces szybkiego zastąpienia druku mediami elektronicznymi na razie nie nastąpił. Kto wie co będzie za kilka lub kilkanaście lat. Już dziś prawie wszyscy ściągają muzykę przez Internet. Wykonawcy walczą z tym jak mogą, na nic ich starania. Ciekawe jak będzie za 10 lat?? Co się stanie z rynkiem fonograficznym? Kiedyś może powstaną skuteczne zabezpieczenia, a płyty jako mp3 będą sprzedawane przez Internet.

Dodaj swoją odpowiedź
Podstawy przedsiębiorczości

Dystrybucja Internetu – XXI wiek w twoim domu

Dystrybucja Internetu – XXI wiek w twoim domu
Jak można zauważyć w tytule moim pomysłem na biznes jest założenie firmy, która trudniłaby się dostarczaniem Internetu zarówno do firm jak i indywidualnych odbiorców. Sam Internet jest t...

Język niemiecki

proszę o przetłumacznie zdań. Z internetu trzeba mądrze korzystać. Uważam, że to przyszłość ludzkości.

proszę o przetłumacznie zdań. Z internetu trzeba mądrze korzystać. Uważam, że to przyszłość ludzkości....

Socjologia

Od Eniaca do Internetu, czyli pół wieku komputerów

Są już niemal wszędzie: w pracy, w domu, szkole, sklepie i na ulicy. Kierują naszym życiem, pomagają, wyręczają nas, ratują życie a nawet… „myślą i pamiętają” za nas. Ich popularność ogarnęła większą część społeczeństw...

Język polski

Jak żyć bez kina, telewizji, vido, internetu,komputera - kartka z poradnika.

Nastolatkowie w przedziale wiekowym od 10 do 16 lat nie wyobrażają sobie życia bez kina, telewizji, komputera czy internetu. Urządzenie służy im przede wszystkim jako źródło rozrywki. Ale czy nie lepiej i zdrowiej byłoby w słoneczny, ciep...

Informatyka

Internet i jego usługi

Internet i jego usługi
INTERNET

Internet jest siecią komputerową, która łączy ze sobą mniejsze sieci komputerowe na całym świecie. Szybki rozwój Internetu w ostatnich latach przełom w technologii komunikacji
Na początku ...