Recenzja filmu "Przedwiośnie"

Recenzja filmu"Przedwiośnie".

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Recenzja filmu "Przedwiośnie" na podstawie książki

Walka, zniszczenie, demolka, hektolitry krwi, setki strzałów...
Przystojny obdarzony nadludzką siłą i inteligencją, której pozazdroscił by niejeden członek "Mensy", oraz szczęsiem pozwalającym wyjść cało z każdej opresji, samozwa...

Język polski

Recenzja filmu "Przedwiośnie" Filipa Bajona. Bajon - artysta czy kopista.

Odkąd tylko bracia Lumiere ukazali światu swój wynalazek kino i literatura zaczęły ze sobą współistnieć i uzupełniać się. Książki przestały być jedynie podstawą do wytwarzania nierzeczywistych obrazów w naszych głowach- ich treś...

Język polski

Recenzja filmu "Pan Tadeusz".

"Pan Tadeusz" w oczach Wajdy

Film pt. "Pan Tadeusz", jest adaptacją epopei narodowej Adama Mickiewicza o tym samym tytule. Został on wyreżyserowany przez Andrzeja Wajdę, zdobywcę oskara za "Przedwiośnie" ...

Język polski

"Przedwośnie" - recenzja filmu.

"Przedwiośnie" Filipa Bajona jest filmem, na który warto pójść, nawet jeśli pierwsze 40 minut (Baku) jest zupełnie nieudane. Dlaczego? Bo sekwencja o Nawłoci jest wykonana po mistrzowsku. Czegóż tam nie ma! Ci, którzy ulegną zn...

Język polski

Recenzja z filmu Filipa Bajona "Przedwiośnie".

Już bardzo dawno nie miałem okazji obejrzeć ekranizacji powieści, która nasunęłaby mi refleksje związane z polskością, patriotyzmem czy ludzkimi ideami. Film Filipa Bajona „Przedwiośnie” ekranizując...