Pani Alicja kupiła 10 kg śliwek i zapłaciła 42,50 zł.Pani Anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80 zł .Kto kupił droższe śliwki i o ile ?

Pani Alicja kupiła 10 kg śliwek i zapłaciła 42,50 zł.Pani Anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80 zł .Kto kupił droższe śliwki i o ile ?
Odpowiedź

Alicja 42,50/10= 4,25 zł Ania 16,80/3.5=4,80zł 4,80 - 4,25= 0,55 zł  odp Pani Ania kupiła śliwki droższe o 55 gr

42,50 zł ; 10 kg = 4,25  16,80 zł ; 3,5 kg = 4,8   4,8-4,25 = 0,55 

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

pani Alicja kupiła 10 kg śliwek i zapłaciła 42,50 zł. pani Anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80 zł. Kto kupił droższe śliwki i o ile?

pani Alicja kupiła 10 kg śliwek i zapłaciła 42,50 zł. pani Anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80 zł. Kto kupił droższe śliwki i o ile?...

Matematyka

Pani Alicja kupiła 10 kg śliwek i zapłaciła 42,50zł. Pani Anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80zł. Kto kupił droższe śliwki i o ile ?

Pani Alicja kupiła 10 kg śliwek i zapłaciła 42,50zł. Pani Anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80zł. Kto kupił droższe śliwki i o ile ?...

Matematyka

pani Alicja kupiła 10 kg śliwek i zapłaciła 42.50 . pani Anna za 3.5 kg śliwek zapłaciła 16.80 zł . kto kupił droższe śliwki i o ile ?

pani Alicja kupiła 10 kg śliwek i zapłaciła 42.50 . pani Anna za 3.5 kg śliwek zapłaciła 16.80 zł . kto kupił droższe śliwki i o ile ?...

Matematyka

Pani Alicja kupiła 10 kg śliwek i zapłaciła 42,50zł. Pani Anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80zł. Kto kupił droższe śliwki i o ile ?

Pani Alicja kupiła 10 kg śliwek i zapłaciła 42,50zł. Pani Anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80zł. Kto kupił droższe śliwki i o ile ?...

Matematyka

Pani Alicja kupiła 10 kg śliwek zapłaciła 42,50zł. Pani Anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80zł. Kto kupił droższe śliwki i o ile?

Pani Alicja kupiła 10 kg śliwek zapłaciła 42,50zł. Pani Anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80zł. Kto kupił droższe śliwki i o ile?...