Pani Alicja kupiła 10 kg śliwek zapłaciła 42,50zł. Pani Anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80zł. Kto kupił droższe śliwki i o ile?

Pani Alicja kupiła 10 kg śliwek zapłaciła 42,50zł. Pani Anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80zł. Kto kupił droższe śliwki i o ile?
Odpowiedź

Pani Alicja 10kg * x = 42,50 zł x= 4,25 zł za kilogram Pani Anna 3,5kg * x= 16,80 zł x= 4, 80 zł za kilogram Odp. Drożej kupiła pani Anna, bo zapłaciła  za 1 kg śliwek o 55 groszy więcej niż Pani Alicja

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Pani Alicja kupiła 10 kg śliwek i zapłaciła 42,50zł. Pani Anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80zł. Kto kupił droższe śliwki i o ile ?

Pani Alicja kupiła 10 kg śliwek i zapłaciła 42,50zł. Pani Anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80zł. Kto kupił droższe śliwki i o ile ?...

Matematyka

Pani Alicja kupiła 10 kg śliwek i zapłaciła 42,50zł. Pani Anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80zł. Kto kupił droższe śliwki i o ile ?

Pani Alicja kupiła 10 kg śliwek i zapłaciła 42,50zł. Pani Anna za 3,5 kg śliwek zapłaciła 16,80zł. Kto kupił droższe śliwki i o ile ?...