Za 4 gumki do włosów i 6 spinek Ola zapłaciła 4,80 zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł. Jaka była cena jednej gumki, a jaka - jednej spinki?

Za 4 gumki do włosów i 6 spinek Ola zapłaciła 4,80 zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł. Jaka była cena jednej gumki, a jaka - jednej spinki?
Odpowiedź

x-cena gumki, y-cena spinki 4x+6y=4,8 x+10y=4,6 -> x=4,6-10y 4(4,6-10y)+6y=4,8 18,4-40y+6y=4,8 34y=13,6 y=0,4 x=4,6-4=0,6 odp. gumka kosztuje 60gr, a spinka 40gr

x ->>> cena gumki do włosów y ->>> cena spinki [latex] left { {{4x+6y=4,80} atop {x+10y=4,60}} ight.\ left { {{4x+6y=4,80} atop {x=4,60-10y}} ight. \ 4(4,60-10y)+6y=4,80\ 18,40-40y+6y=4,80\ -34y=4,80-18,40\ -34y=-13,60||:(-34)\ y=0,40\ x=4,60-10 cdot 0,40\ x=4,60-4\ x=0,60\ oxed{ left { {{x=0,60} atop {y=0,40}} ight. }[/latex] odp. Gumka do włosów kosztuje 60 groszy a spinka 40 groszy.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za 4 gumki do włosów i 6 spinek Ola zapłaciła 4,80 zł . Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł. Jaka była cena jednej gumki, a jaka - jednej spinki?

Za 4 gumki do włosów i 6 spinek Ola zapłaciła 4,80 zł . Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł. Jaka była cena jednej gumki, a jaka - jednej spinki?...

Matematyka

Ola za 4 gumki i 6 spinek do włosów zapłaciła 4,80zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60zł. Jaka była cena jednej gumki a jaka jednej spinki Proszę o pomoc.!

Ola za 4 gumki i 6 spinek do włosów zapłaciła 4,80zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60zł. Jaka była cena jednej gumki a jaka jednej spinki Proszę o pomoc.!...

Matematyka

Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60zł. Jaka była cena jednej gumki , a jaka jednej spinki? Proszę układem równań

Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60zł. Jaka była cena jednej gumki , a jaka jednej spinki? Proszę układem równań...

Matematyka

ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4.80 zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4.60 zł. Jaka była cena jednej gumki, a jaka jednej spinki?

ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4.80 zł. Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4.60 zł. Jaka była cena jednej gumki, a jaka jednej spinki?...

Matematyka

Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80 zł . Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł . Jaka była cena jednej gumki , a jaka jednej spinki ?

Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80 zł . Monika kupiła w tym samym sklepie jedną gumkę i 10 spinek i zapłaciła 4,60 zł . Jaka była cena jednej gumki , a jaka jednej spinki ?...