Charakterystyka Zenka

"Ten Obcy" to szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik. Uciekł z domu po śmierci mamy, ponieważ czuł się niekochany przez ojca alkoholika. Próbował odnaleźć swojego wujka Antoniego Janice w nadziei, że ten pozwoli mu u siebie zamieszkać.

Zenek był wysokim, szczupłym chłopcem, o ciemnych oczach, bladej cerze i gęstych, ciemnych włosach. W chwili gdy dotarł na wyspę ubrany był w starą, zieloną wiatrówkę i brudne, wymięte spodnie. Miał zranioną nogę obwiązaną szmatami. Jego wygląd świadczył o tym, że dawno nie był w domu. Brakowało mu rodzicielskiej troski i opieki.

Bohater powieści – Zenek to chłopiec o bardzo ciekawym i bogatym charakterze. Jego zalety to zaradność, samodzielność, upór w dążeniu do celu, wytrwałość. Wszystkie te cechy ujawniły się, kiedy próbował odnaleźć wujka. Jest wrażliwy na krzywdę innych, kocha zwierzęta, jest szalenie odważny – udowodnił to gdy ratował dziecko pędzące na wozie oraz kiedy stanął w obronie Dunaja przed Wiktorem i Władkiem. Słynął z odwagi, dumy i pracowitości.

Chłopak był skromny i skryty, wybrał towarzystwo niepozornej Uli. Pestka była zbyt otwarta i przebojowa. Żeby przypodobać się dziewczynie i oddać jej 50zł zatrudnił się u rolnika. Jego wadą było to, że kradł. Robił to z powodu głodu i trudnej sytuacji rodzinnej. Wstydził się tego, zwierzał się Uli. Jedynie ona go rozumiała i za to ją kochał.

Miał swoje marzenia: interesował się morzem i dalekimi podróżami, w przyszłości chciał zostać marynarzem.

Podziwiam Zenka za jego odwagę i wytrwałość w dążeniu do osiągnięcia zamierzonego celu. Za jego przemianę z płochliwego, wystraszonego przybłędy w pewnego siebie, uczciwego człowieka. Współczuje mu, że nie miał kochającej rodziny, a w zamian tak trudne dzieciństwo.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Szczegółowa charakterystyka Zenka Wójcika.

Ten obcy - charakterystyka Zenka Wójcika.


Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: "Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik. Podczas dzieciństwa spotkała go tragedia -stracił ma...

Język polski

Charakterystyka Zenka Wójcika w punktach z książki "Ten Obcy" Pomożecie proszę o charakterystykę Zenka Wójcika w punktach np. -Czarne i długie włosy -grube brwi -wysoki i szczupły do tąd pamiętam pomożecie? !PROSZĘ TO NA JUTRO!

Charakterystyka Zenka Wójcika w punktach z książki "Ten Obcy" Pomożecie proszę o charakterystykę Zenka Wójcika w punktach np. -Czarne i długie włosy -grube brwi -wysoki i szczupły do tąd pamiętam pomożecie? !PROSZĘ TO NA JUTRO!...

Język polski

"Ten Obcy" Irena Jurgielewiczowa - charakterystyka Zenka Wójcika.

Charakterystyka Zenka Wójcika z książki Ireny Jurgielewiczowej ,,Ten Obcy' :

Postać Zenka Wójcika poznałam w książce Ireny Jurgielewiczowej pt. ,,Ten Obcy'. ma szesnaście lat, urodził się we Wrocławiu. Gdy był dzieckiem, zmar...

Język polski

Charakterystyka Zenka Wójcika

Charakterystyka Zenka Wójcika
Zenek Wójcik to główny bohater książki Ireny Jurgielewiczowej
"Ten Obcy". Ma około 16 lat, mieszka na wyspie położonej na rzece Młynówce.
Umiał rozpalić ognisko i przetrwać na wyspie...

Język polski

"Ten Obcy" - charakterystyka Zenka.

Charakterystyka Zenka
Jednym z głównych bohaterów powieści "Ten obcy" jest Zenon Wójcik. Był starszy od reszty dzieci. Uciekł z domu, ponieważ czuł się odrzucony przez ojca. Chłopiec chciał odnaleźć wujka Antoniego, ponie...

Język polski

charakterystyka zenka bohatera książki ten obcy ponad strona

charakterystyka zenka bohatera książki ten obcy ponad strona...