Za 8 jednakowych zeszytów i 5 jednakowych długopisów Marek zapłacił 52 zł. Gdyby kupił o 3 długopisy więcej, to zapłaciłby 61,60 zł. Ile kosztuje jeden długopis, a ile jeden zeszyt?

Za 8 jednakowych zeszytów i 5 jednakowych długopisów Marek zapłacił 52 zł. Gdyby kupił o 3 długopisy więcej, to zapłaciłby 61,60 zł. Ile kosztuje jeden długopis, a ile jeden zeszyt?
Odpowiedź

8zesz i 5długop = 52zł                           61,60-52=9,6 8z i 8d=61,60                               3długopisy kosztowały 9,6          9,60:3=3,2 5d-16zł    8z=36zł:8=4,5 za 5 długopisów zapłacono 16zł a za 8 zeszytów  zapłacono 36zł. Za 1 długopis zapłacono 3,60 a za jeden zeszyt zapłacono 4,5zł.

61,60zł -52zł= 9,60zł 9,60:3= 3,20zł - 1 długopis 5x3,20=16zł 52zł-16zł=36zł 36zł:8=4,50zł - 1 zeszyt

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

za 8 jednakowych zeszytów i 5 jednakowych długopisów Marek zapłacił 52 zł.Gdyby kupił o 3 długopisy więcej to zapłaciłby 61,60 zł.Ile kosztuje jeden długopis a ile jeden zeszyt. Wiem że zeszyt kosztuje 4,50 a długopis 3,20 ale jak to wyliczyć?

za 8 jednakowych zeszytów i 5 jednakowych długopisów Marek zapłacił 52 zł.Gdyby kupił o 3 długopisy więcej to zapłaciłby 61,60 zł.Ile kosztuje jeden długopis a ile jeden zeszyt. Wiem że zeszyt kosztuje 4,50 a długopis 3,20 ale jak to ...

Matematyka

Za 8 jednakowych zeszytów i 5 jednakowych długopisów Marek zapłacił 52 zł. Gdyby kupił o 3 długopisy więcej, to zapłaciłby 61,60 zł. Ile kosztuje jeden długopis, a ile jeden zeszyt?

Za 8 jednakowych zeszytów i 5 jednakowych długopisów Marek zapłacił 52 zł. Gdyby kupił o 3 długopisy więcej, to zapłaciłby 61,60 zł. Ile kosztuje jeden długopis, a ile jeden zeszyt?...

Matematyka

Za 8 jednakowych zeszytów i 5 jednakowych długopisów Marek zapłacił 52 zł. Gdyby kupił o 3 długopisy więcej, to zapłaciłby 61,60 zł. Ile kosztuje jeden długopis, a ile jeden zeszyt?

Za 8 jednakowych zeszytów i 5 jednakowych długopisów Marek zapłacił 52 zł. Gdyby kupił o 3 długopisy więcej, to zapłaciłby 61,60 zł. Ile kosztuje jeden długopis, a ile jeden zeszyt?...

Matematyka

Zad.5 Za 8 jednakowych zeszytów i 5 jednakowych długopisów Marek zapłacił 52 zł. Gdyby kupił o 3 długopisy więcej, to zapłaciłby 61,60 zł. Ile kosztuje jeden długopis,a ile jeden zeszyt? POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zad.5 Za 8 jednakowych zeszytów i 5 jednakowych długopisów Marek zapłacił 52 zł. Gdyby kupił o 3 długopisy więcej, to zapłaciłby 61,60 zł. Ile kosztuje jeden długopis,a ile jeden zeszyt? POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...

Matematyka

Za 8 jednakowych zeszytów i 5 jednakowych długopisów Marek zapłacił 52 zł. Gdyby kupił o 3 długopisy więcej, to zapłaciłby 61,60 zł. Ile kosztuje jeden długopis,a ile jeden zeszyt? Zapisz obliczenia.

Za 8 jednakowych zeszytów i 5 jednakowych długopisów Marek zapłacił 52 zł. Gdyby kupił o 3 długopisy więcej, to zapłaciłby 61,60 zł. Ile kosztuje jeden długopis,a ile jeden zeszyt? Zapisz obliczenia....