Za 24 zeszyty zapłacono 60 zł . Ile kosztuje 14 takich zeszytów

Za 24 zeszyty zapłacono 60 zł . Ile kosztuje 14 takich zeszytów
Odpowiedź

60zł:24=2,5zł Jeden zeszyt kosztuje 2,50 14*2,50=35 zł Odp: 14 takich zeszytów kosztuje 35 zł

60 : 24 = 2.5 zł14 x 2.5 = 35 złOdpowiedź:14 takich zeszytów kosztuje 35 złotych.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

zad.9 Za 24 zeszyty zapłacono 60 zł . Ile kosztuje 14 takich zeszytów zad.8 Justyna kupiła w sklepie papierniczym 3 długopisy po 2,20 zł za sztukę,w sklepie warzywniczym 2kg bananów po 2,20zł za kg , zaś w kiosku dwa bilety ulgowe po 1,10 zł za sztukę

zad.9 Za 24 zeszyty zapłacono 60 zł . Ile kosztuje 14 takich zeszytów zad.8 Justyna kupiła w sklepie papierniczym 3 długopisy po 2,20 zł za sztukę,w sklepie warzywniczym 2kg bananów po 2,20zł za kg , zaś w kiosku dwa bilety ulgowe po 1...

Matematyka

Zad13 rozwiąż równanie 2x+4(2x+3)=22 Zad9 za zeszyty zapłacono 60 zł. Ile kosztuje 14 takich zeszytów

Zad13 rozwiąż równanie 2x+4(2x+3)=22 Zad9 za zeszyty zapłacono 60 zł. Ile kosztuje 14 takich zeszytów...

Matematyka

Jeden zeszyt kosztuje 1,5 zł. Kupiono x takich zeszytów i zapłacono w sumie y zł. a)Wyraź koszt zakupionych zeszytów (y) w zależności od liczby tych zeszytów(x). b)Ile zeszytów można kupić za 30 zł? c)Ile zapłacimy za 24 takie zeszyty?

Jeden zeszyt kosztuje 1,5 zł. Kupiono x takich zeszytów i zapłacono w sumie y zł. a)Wyraź koszt zakupionych zeszytów (y) w zależności od liczby tych zeszytów(x). b)Ile zeszytów można kupić za 30 zł? c)Ile zapłacimy za 24 takie zeszyty?...