Jeden zeszyt kosztuje 1,5 zł. Kupiono x takich zeszytów i zapłacono w sumie y zł. a)Wyraź koszt zakupionych zeszytów (y) w zależności od liczby tych zeszytów(x). b)Ile zeszytów można kupić za 30 zł? c)Ile zapłacimy za 24 takie zeszyty?

Jeden zeszyt kosztuje 1,5 zł. Kupiono x takich zeszytów i zapłacono w sumie y zł. a)Wyraź koszt zakupionych zeszytów (y) w zależności od liczby tych zeszytów(x). b)Ile zeszytów można kupić za 30 zł? c)Ile zapłacimy za 24 takie zeszyty?
Odpowiedź

1 zeszyt - 1,5 zł x - liczba zeszytów y - cena wszystkich zeszytów a) y = 1,5x b) y= 30zł x = ? 30zł : 1,5zł = 20 Za 30zł można kupic 20 zeszytów. c) x=24 y = ? 24 * 1,5zł  = 36zł Za 24 zeszyty trzeba zapłacic 36zł

Dodaj swoją odpowiedź