zad.9 Za 24 zeszyty zapłacono 60 zł . Ile kosztuje 14 takich zeszytów zad.8 Justyna kupiła w sklepie papierniczym 3 długopisy po 2,20 zł za sztukę,w sklepie warzywniczym 2kg bananów po 2,20zł za kg , zaś w kiosku dwa bilety ulgowe po 1,10 zł za sztukę

zad.9 Za 24 zeszyty zapłacono 60 zł . Ile kosztuje 14 takich zeszytów zad.8 Justyna kupiła w sklepie papierniczym 3 długopisy po 2,20 zł za sztukę,w sklepie warzywniczym 2kg bananów po 2,20zł za kg , zaś w kiosku dwa bilety ulgowe po 1,10 zł za sztukę . Ile reszty otrzyma z 20 zł :D
Odpowiedź

zad 9. 60:24=2,5 2,5x14=35 zł zad 8. 3x2,2= 6,6 2x2,2= 4,4 2x1,1= 2,2 6,6 + 4,4 + 2,2 = 13,2 20-13,2=6,8

60/24=2,5 zł 2,5zl*14=35zł 3*2,20=6.60 2*2,20=4.40 2*1,10=2,20 6,60+4,40+2.20=13.20=13,2 20-13.2=6,8

Dodaj swoją odpowiedź