na zakup 4 kg pomarańczy i 2 kg cytryn przeznaczono 80 zł. kilogram pomarańczy kosztuje 4 zł. ile kosztuje kilogram cytryn, jeżeli po zakupie tych owoców zostało 2 zł.

na zakup 4 kg pomarańczy i 2 kg cytryn przeznaczono 80 zł. kilogram pomarańczy kosztuje 4 zł. ile kosztuje kilogram cytryn, jeżeli po zakupie tych owoców zostało 2 zł.
Odpowiedź

pomarańcze-4×4=16 80-16=64 64-2=62 62:2=31 odp. Kilogram cytryn kosztuje 31 złotych

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

na zakup 4 kg pomarańczy i 2 kg cytryn przeznaczono 30 zł.Kilogram pomarańczy kosztuje 4 zł .Ile kosztuje kilogram cytryn,jeżeli po zakupie tych owoców zostało 2 zł

na zakup 4 kg pomarańczy i 2 kg cytryn przeznaczono 30 zł.Kilogram pomarańczy kosztuje 4 zł .Ile kosztuje kilogram cytryn,jeżeli po zakupie tych owoców zostało 2 zł...

Matematyka

Na zakup 4 pomarańczy i 2 kg cytryn przeznaczono 30 zł . Kilogram pomarańczy kosztuje 4 zł . Ile kosztuje kilogram cytryn jeżeli po zakupie tych owoców zostało 2 złote

Na zakup 4 pomarańczy i 2 kg cytryn przeznaczono 30 zł . Kilogram pomarańczy kosztuje 4 zł . Ile kosztuje kilogram cytryn jeżeli po zakupie tych owoców zostało 2 złote...

Matematyka

Na zakup 3 kg pomarańczy i 4 kg cytryn przeznaczono 30 zł . Kilogram cytryn kosztuje 3 zł .Ile kosztuje kilogram pomarańczy , jeżeli po zakupie tych owoców zostało 3 zł

Na zakup 3 kg pomarańczy i 4 kg cytryn przeznaczono 30 zł . Kilogram cytryn kosztuje 3 zł .Ile kosztuje kilogram pomarańczy , jeżeli po zakupie tych owoców zostało 3 zł...

Matematyka

Na zakup 3 kg pomarańczy i 4 kg cytryn przeznaczono 30 zł.Kilogram cytryn kosztuje 3 zł.ile kosztuje kilogram pomarańczy jeżeli po zakupie tych owoców zostało 3 zł

Na zakup 3 kg pomarańczy i 4 kg cytryn przeznaczono 30 zł.Kilogram cytryn kosztuje 3 zł.ile kosztuje kilogram pomarańczy jeżeli po zakupie tych owoców zostało 3 zł...