Na zakup 4 pomarańczy i 2 kg cytryn przeznaczono 30 zł . Kilogram pomarańczy kosztuje 4 zł . Ile kosztuje kilogram cytryn jeżeli po zakupie tych owoców zostało 2 złote

Na zakup 4 pomarańczy i 2 kg cytryn przeznaczono 30 zł . Kilogram pomarańczy kosztuje 4 zł . Ile kosztuje kilogram cytryn jeżeli po zakupie tych owoców zostało 2 złote
Odpowiedź

x - cena cytryn za kg (zł) 4 * 4 + 2x = 28 2x = 12 x = 6 Kilogram cytryn kosztuje 6 zł.

Dodaj swoją odpowiedź