Opis Adasia Cisowskiego

Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy". Jego ojciec jest lekarzem, a matka opiekuje się domem i jego licznym rodzeństwem. Adaś ma 17 lat, jest uczniem siódmej klasy gimnazjum.

Adam to nieforemny chłopak, nieco pękaty, silny i sprężysty. Jego włosy są rozmiechrzwione a spojrzenie ma śmiałe i bardzo dziwnie przenikliwe. Przemawia głosem miękkim i melodyjnym.

Adaś ma bardzo dobrą pamięć, jest przebiegły i myśli logicznie. Pomógł koledze z problemem stu złotych, które okazało się zwykłą nitką. Jest spostrzegawczy, ponieważ to on znalazł tajemniczą nitkę.

Adam jest bardzo lubiany przez swoich kolegów. On sam jest dla nich miły, zawsze im pomaga. W stosunku do nauczycieli zawsze jest grzeczny. Podziwia ich mądrość i z chęcią słucha. Jest chłopakiem gotowym do poświęceń. Zrezygnował z wakacji nad morzem, aby pomóc profesorowi. Adamowi bardzo spodobała się jego bratanica Wandzia. On jej się też spodobał.

Kiedy oszuści zamknęli go w ciemnej piwnicy on się nie poddał i nie chciał in wyjawić tego co wie. Sprawa zagadki jest dla niego bardzo ważna. To właśnie on ją odgadł i znalazł skarb.

Uważam, że Adam jest postacią godną podziwu, ponieważ można mu zaufać tak jak to zrobił profesor. Zawsze jest wesoły i uśmiechnięty, miły dla wszystkich.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

DAJĘ NAJ! (lektura: "Szatan z Siódmej klasy") Opis Adasia Cisowskiego Opisz wybraną postać (POPROSZĘ OPIS ADAMA CISOWSKIEGO" z lektury "szatan z siódmej klasy" według następującego planu: 1. Recenzja postaci (imię,nazwisko,wiek,zamieszkanie,szkoła,rodz

DAJĘ NAJ! (lektura: "Szatan z Siódmej klasy") Opis Adasia Cisowskiego Opisz wybraną postać (POPROSZĘ OPIS ADAMA CISOWSKIEGO" z lektury "szatan z siódmej klasy" według następującego planu: 1. Recenzja postaci (imię,nazwisko,wiek,zamieszk...

Język polski

Pilne. Opis Adasia Cisowskiego z lektury "Szatan z siódmej klasy " Pilnie na jutro 18.05.17r

Pilne. Opis Adasia Cisowskiego z lektury "Szatan z siódmej klasy " Pilnie na jutro 18.05.17r...

Język polski

Na j.polskim musimy napisać opis Adasia Cisowskiego z lektury ,,Szatan z siódmej klasy" - wygląd zewnętrzny+cechy z uzasadnieniem nie wiem jak się za to zabrać.. Proszę o szybkie odpowiedzi ;)

Na j.polskim musimy napisać opis Adasia Cisowskiego z lektury ,,Szatan z siódmej klasy" - wygląd zewnętrzny+cechy z uzasadnieniem nie wiem jak się za to zabrać.. Proszę o szybkie odpowiedzi ;)...

Język polski

opis Adasia Cisowskiego

opis Adasia Cisowskiego...

Język polski

Hej Napiszcie mi opis Adasia Cisowskiego ale na podstawie filmu z 2006r.

Hej Napiszcie mi opis Adasia Cisowskiego ale na podstawie filmu z 2006r....

Język polski

Krótki, ale dokładny opis Adasia Cisowskiego. Na teraz:))

Krótki, ale dokładny opis Adasia Cisowskiego. Na teraz:))...