Hej Napiszcie mi opis Adasia Cisowskiego ale na podstawie filmu z 2006r.

Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klay". Jego ojciec jest lekarzem, a matka opiekuje się domem i jego licznym rodzeństwem. Adaś ma 17 lat, jest uczniem siódmej klasy gimnazjum. Adam to nieforemny chłopak, nieco pękaty, silny i sprężysty. Jego włosy są rozmiechrzwione a spojrzenie ma śmiałe i bardzo dziwnie przenikliwe. Przemawia głosem miękkim i melodyjnym. Adaś ma bardzo dobrą pamięc, jest przebiegły i myśli logicznie. Pomógł koledze z problemem stu złotych które okazało się zwykłą nitką. Jest spostrzegawczy ponieważ to on znalazł tajemniczą nitkę. Adam jest bardzo lubiany przez swoich kolegów. On sam jest dla nich miły, zawsze im pomaga. w stosunku do nauczycieli zawsze jest grzeczny. POdziwia ich mądrość i z checią słucha. Jest chłopakiem gotowym do poswięceń. zrezygnował z wakacji nad morzem aby pomóc profesorowi. Adamowi bardzo spodobała się jego bratanica Wandzia. On jej sie też spodobał. Kiedy oszuści zamknęli go w ciemnej piwnicy on się nie poddał i nie chciał in wyjawić tego co wie. Sprawa zagadki jest dla niego bardzo ważna. To właśnie on ją odgadł i znalazł skarb. Uważam że Adam jest postacią godną podziwu, ponieważ można mu zaufać tak jak to zrobił profesor. Zawse jest wesoły i uśmiechnięty, miły dla wszystkich.

Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt."Szatan z siódmej klasy" jest Adam Cisowski - tytułowy szatan . Ma siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasy warszawskiego gimnazjum . Ma on czworo rodzeństwa , w tym dwie siostry i dwóch braci . Jego ojcem jest szanowanym lekarzem , a matką wzorowa kobieta poświęcająca się całkowicie rodzinie. Adaś to chłopiec niezwykły , nie tylko pod względem intelektualnym , ale również fizycznym . Jest on silny i bardzo odważny . Chłopak wykonuje w utworze różne ćwiczenia świadczące o jego wysportowaniu . Ma on śmiały wzrok , przenikający i dostrzegający każdy szczegół . Tymi to właśnie oczyma oczarował serce pięknej Wandy. Cisowski z charakteru był przed wszystkim uczciwy . Nie lubił okłamywać innych i zrzucać na nich winę . Gdy afera z zagadką profesora wyszła na jaw , wykazał się ogromną szlachetnością , przyznając się i szczerze załując . Obronił wtedy swoją własną godność . Był trochę porywczy , ale na szczęście nie aż tak , by kogoś skrzywdzić lub zranić . Gdy brat zjadł mu lody , zdenerwował się , ale potrafił opanować się i jedynie go pouczyć . W szkole słynął z dobroduszności oraz umiejętności logicznego myślenia . Adaś był ostrożny , chociaż często ryzykował . Uwielbiał przygody oraz biegle analizował fakty , co zajmowało mu dużo czasu , lecz przynosiło efekty . Miał wspaniałą pamięć . W stosunku do innych był życzliwy i szanował ich . Nie potępiał od razu bliźnich , którzy zawinili , lecz próbował ich zrozumieć , pomóc im i wytłumaczyć . Jako detektyw chłopak był dokładny i systematyczny w pracy . Dodatkowo był odważny i miał silną wolę , dzięki której nie załamywał się i nie poddawał , gdy odnosił porażki . Ogólnie rzecz biorąc , autor przedstawił Adama jako chłopca wspaniałego , przypominajacego ideał . Adaś nie ma prawie żadnych wad , ale posiada za to mnóstwo zalet . W obliczu innych jest on prawdomówny , odpowiedzialny i godny zaufania . Jest przepełniony radością , poczuciem humoru , a na jego twarzy zawsze gości uśmiech . Według mnie , można , a nawet trzeba zaliczyć go do najbardziej sympatycznych i optymistycznych postaci literackich XXI wieku . Mam nadzieję że pomogłam ;)