E-mail

Hello! I’m Magdalena. Nice to meet you! My name’s Magdalena, but my family call me Lena. Have you got a nickname?

I live in a house, in Ropczyce. Where do you live? I go to school in Ropczyce, too, and I’ve got lots of friends here. Ida, Ola and Magda are my best friends. Where do you go to school? Who’s your best friend?

What do you do after school? I usually do my homework, play computer games and watch TV. I don’t play tenis, but I sometimes play football. What sports do you play? My favourite hobby is music. I listen to music all the time. I really love it. Do you like music?

I sometimes eat fast food. I am not a vegetarian, so I eat meat. Are you a vegetarian? Oh, and I drink cola and tea, but I don’t drink cofffee.

What languages do you speak? I speak English, Polish and German (but I’m not very good at German). And what do you read? I read magazines, but I don’t read newspapers and books.

I would like to know everything about you. Please write to me soon.

Magda

Dodaj swoją odpowiedź
Informatyka

Netykieta i zasady redagowania oraz wysyłania wiadomości e-mail.

TEMAT: Netykieta i zasady redagowania oraz wysyłania wiadomości e-mail.

1. Netykieta
Netykieta to zbiór zasad savoir-vivre (dobrego zachowania) obowiązujących w Internecie. Została stworzona po to, żeby pomóc skutecznie i przyje...

Informatyka

Jak wysyłamy pocztę przez klienta e-mail

Większość użytkowników poczty obsługuje się przez www.
Ten sposób jest dosyć uciążliwy i bardzo wolny, ale nie wymaga znajomości obsługi programu pocztowego.
Użytkownicy zaawansowani pocztę wysyłają i odbierają za pomocą...

Język polski

Mój głos w dyskusji- tradycyjny list czy e-mail?

Według mnie lepszy jest e-mail niż tradycyjny list szczególnie w dzisiejszym świecie, gdzie rozwój techniki jest tak duży. Praktycznie każdy może mieć komputer i dostęp do Internetu, jeśli tylko ma środki materialne na ten cel, a dla tyc...

Język polski

Mój głos w dyskusji - tradycyjny list czt e-mail?

Według mnie lepszy jest e-mail niż tradycyjny list szczególnie w dzisiejszym świecie, gdzie rozwój techniki jest tak duży. Praktycznie każdy może mieć komputer i dostęp do Internetu, jeśli tylko ma środki materialne na ten cel, a dla tyc...

Język polski

List czy e-mail - mój głos w dyskusji.

Za list uważa się pisemną wypowiedź skierowaną do osoby lub instytucji. Najczęściej spotykaną formą jest list prywatny skierowany do drugiej osoby. Wśród rodzajów listów
o szczególnym charakterze wyróżniamy m.in.: otwarty, pochw...

Język niemiecki

Otrzymałeś e-mail od kolegi, w którym niepokoi się on twoją nieobecnością w szkole. Napisz e-mail do kolegi w którym: - poinformujesz że z powodu choroby nie uczęszczasz do szkoły - opiszesz, na co chorujesz i jakie masz dolegliwości - napiszesz jakie

Otrzymałeś e-mail od kolegi, w którym niepokoi się on twoją nieobecnością w szkole. Napisz e-mail do kolegi w którym: - poinformujesz że z powodu choroby nie uczęszczasz do szkoły - opiszesz, na co chorujesz i jakie masz dolegliwości ...