Charakterystyka Tomka Wilmowskiego

Tomek Wilmowski jest głównym bohaterem powieści Alfreda Szklarskiego pt. "Tomek w krainie kangurów". Chłopiec ma 14 lat i jest uczniem czwartej klasy gimnazjum. Mieszka u wujostwa w Warszawie. Jego matka nie żyje, ojciec zaś przebywa na emigracji.

Tomek jest wysokim, dobrze zbudowanym blondynem. Wygląda na starszego niż jest w rzeczywistości.

Chłopiec ma szerokie zainteresowania. Z wielką ochotą uczy się geografii i języka angielskiego. Interesuje go też przyroda i dzieje polskich podróżników. Chętnie poznaje też historię Polski, która w rosyjskim gimnazjum jest przedmiotem zakazanym. Młody Wilmowski to bardzo zdolny uczeń, ale ze względu na patriotyzm, którego nie ukrywa, nie może osiągnąć sukcesów w nauce.

Tomek jest chłopcem łatwo nawiązującym kontakty, otwartym, dzięki czemu podczas swoich podróży nawiązał wiele znajomości i przyjaźni np. potrafił porozumieć się z młodymi aborygenami. Mimo młodego wieku jest człowiekiem opanowanym i rozważnym. Widoczne jest to w sytuacji spotkania oko w oko z tygrysem. Tomek nie spanikował, lecz podjął szybką decyzję dotyczącą obrony przed zwierzęciem.

Tomek postrzegany jest jako inteligentny i uprzejmy młodzieniec. Koledzy z klasy bardzo go lubią, tak samo, jak jego towarzysze wyprawy do Australii. Wszyscy podziwiają jego odwagę, a rodzina wychwala za postępy w nauce.

Uważam, że Tomek mógłby być bardzo dobrym przyjacielem. Jest on wzorem do naśladowania.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego z "Tomka w krainie kangurów"

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego z "Tomka w krainie kangurów"...

Język polski

charakterystyka tomka wilmowskiego z książki Alfreda Szklarskiego ,,Przygody tomka w krainie kangurów'

charakterystyka tomka wilmowskiego z książki Alfreda Szklarskiego ,,Przygody tomka w krainie kangurów'...

Język polski

wypracowanie ,,charakterystyka Tomka wilmowskiego" z tomka w krainie kangurow. blagam mam to na jutro. az 50 pkt!!!

wypracowanie ,,charakterystyka Tomka wilmowskiego" z tomka w krainie kangurow. blagam mam to na jutro. az 50 pkt!!!...

Język polski

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Plisssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss albo innej postaci z ,,Tomka w krainie kangurów"

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Plisssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss albo innej postaci z ,,Tomka w krainie kangurów"...

Język polski

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego

CHARAKTERYSTYKA TOMKA WILMOWSKIEGO

Głównym bohaterem powieści pt. ,,Tomek w Krainie Kangurów” jest 14 letni Tomek Wilmowski.Urodził się 25 grudnia 1888r. w Warszawie. Od śmierci matki był sierotą,a jego ojciec uciekł za granic...

Język polski

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego z lektury pt. ,, Tomek w krainie kangurów " Daję Najjj

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego z lektury pt. ,, Tomek w krainie kangurów " Daję Najjj...