Dynamika

1. Pociąg ruszył z miejsca ze średnim przyspieszeniem o wartości 0,5 m/s2. Jaką wartość prędkości będzie on miał po upływie 0,5min.?
2. Startując z równi pochyłej, na odcinku AB, kulka toczyła się ruchem jednostajnie przyspieszonym w czasie 3s z przyspieszeniem o wartości 4 m/s2, po czym toczyła się dalej ruchem jednostajnym, na odcinku BC, po równi poziomej na drodze 3,6 m. Ile wynosił całkowity czas ruchu kulki?
3. W której sekundzie od chwili startu droga przebyta przez ciało w ruchu jednostajnie przyspieszonym jest trzykrotnie większa od drogi przebytej w pierwszej sekundzie?
4. W której sekundzie od chwili startu droga przebyta przez ciało w ruchu jednostajnie przyspieszonym jest pięciokrotnie większa od drogi przebytej w pierwszej sekundzie?
5. Kulka stoczyła się z deski o długości 2m w czasie 4 s ruchem prostoliniowym jednostajnie przyspieszonym. Ile wynosiła prędkość średnia i końcowa kulki?
6. Startujące z miejsca ciało, poruszając się ruchem jednostajnie przyspieszonym, po przebyciu drogi 25 cm uzyskało prędkość 10 cm/s. Ile czasu trwał ten ruch?
7. Pociąg, znajdując się w odległości 1,2 km od Wąchocka, zaczął hamować i po 2 min. zatrzymał się na tej stacji. Przyjmując, że w czasie hamowania poruszał się on ruchem jednostajnie zmiennym, określ prędkość pociągu przed rozpoczęciem hamowania.
8. Kula lecąca z prędkością 400 m/s uderza w ziemny nasyp i zagłębia się w nim na głębokość 40 cm. Ile wynosiło średnie przyspieszenie kuli wewnątrz nasypu? Oblicz czas zagłębiania się kuli w nasyp.
9. Do głębokiego pionowego szybu w odstępie 1s Jaś wrzucił dwa kamienie (już taki z niego zimny drań). Ile wynosi odległość pomiędzy kamieniami po czasie 3 s od momentu wrzucenia pierwszego kamienia? Jakim ruchem poruszają się one względem siebie?
10. Pociąg startujący ruchem jednostajnie przyspieszonym przebył w piątej sekundzie drogę równą 1,8 m. W jakim czasie pokona pierwsze 20 m drogi?

Pytanie 1: Jeden kilogram to:
A. 8 N
B. 98 N
C. 9,81 N
D. 1 N

Pytanie 2: Na kubek stojący na stole:
A. nie działa żadna siła
B. działa tylko siła równa ciężarowi kubka
C. działają siły równoważące się
D. żadna z powyższych odpowiedzi nie jest prawdziwa

Pytanie 3: Waga laboratoryjna zawiera dźwignię:
A. dwustronną o równych ramionach
B. dwustronną o różnych ramionach
C. jednostronną
D. waga nie zawiera dźwigni

Pytanie 4: Mężczyzna podnosi leżącą poziomo długą deskę o ciężarze 50 kg za jeden z końców. Wartość siła, z jaką działa mężczyzna wynosi przy ziemi:
A. 50 kg
B. 25 kg
C. 100 kg
D. 15 kg

Pytanie 5: Do ciał plastycznych zaliczamy:
A. plastelinę
B. kredę
C. sprężynę D. papier

Pytanie 6: Jednostka 9,81 N to inaczej:
A. 1 kg
B. 100 g
C. 10 g
D. 5 kg

Pytanie 7: Siła ciężkości ma kierunek:
A. pionowy
B. poziomy
C. ku biegunom Ziemi
D. zawsze taki, jak rzucane ciało

Pytanie 8: Doświadczalne pokazanie działania siły to:
A. ściskanie sprężyny
B. poziomica
C. dynamometr
D. sprężyna

Pytanie 9: Siła działająca na ciało jest równa:
A. szybkości zmian prędkości tego ciała
B. szybkości zmian pędu tego ciała
C. przyspieszeniu ciała
D. ciężarowi ciała

Pytanie 10: Masa klocka o sile ciężkości 9,8 N wynosi:
A. 9,8 kg
B. 2 kg
C. 1 kg
D. żadna z powyższych odpowiedzi nie jest poprawna

Dodaj swoją odpowiedź
Fizyka

1.Co to jest dynamika 2.Czym się zajmuje dynamika 3.Życiorys Izaaka Newtona   Potrzebuje to na teraz ! Daje naj !

1.Co to jest dynamika 2.Czym się zajmuje dynamika 3.Życiorys Izaaka Newtona   Potrzebuje to na teraz ! Daje naj !...

Fizyka

Napisz krzyzowke do hasła DYNAMIKA najbardziej zalezy mi na literce K zey to wszystko bylo zwiazane z dynamika z gory bardzo dziekuje !

Napisz krzyzowke do hasła DYNAMIKA najbardziej zalezy mi na literce K zey to wszystko bylo zwiazane z dynamika z gory bardzo dziekuje !...

Fizyka

DOświadczenie na fizykę - opis, spostrzeżenia, wnioski - energia, praca, moc, dynamika, ciśnienie, kinematyka, dynamika.

DOświadczenie na fizykę - opis, spostrzeżenia, wnioski - energia, praca, moc, dynamika, ciśnienie, kinematyka, dynamika....

Fizyka

Dynamika

Dynamika ? dział mechaniki zajmujący się ruchem ciał materialnych pod działaniem sił. Głównym zadaniem dynamiki jest opis ruchu ciał pod działaniem samych sił. Do tego służą trzy rodzaje równań ruchu. W zależności od tego, jakim mo...

Fizyka

Dynamika - pojęcia

Dynamika - dział fizyki zajmujący się badaniem ruchu ciał pod wpływem działających na nie sił.

Siła - jest miarą wzajemnego oddziaływania ciał.

Siła wypadkowa - jest to siła, która zastępuje działanie innych sił z...

Fizyka

Dynamika Newtona - referat

Sir Isaac Newton - (ur. 25 grudnia 1642 r., zm. 20 marca 1727 r., wg używanego wtedy kalendarza juliańskiego; lub ur. 4 stycznia 1643 r., zm. 31 marca 1727 r. wg kalendarza gregoriańskiego) był angielskim fizykiem, matematykiem, astronomem, filo...