Charakterystyka Julka Milera - Ten Obcy

Jeden z bohaterów powieści "Ten Obcy" to Julek Miler – najmłodszy z grupy dzieci z wyspy. Jest on uczniem szkoły podstawowej. Ma rodziców i kuzyna - Mariana Pietrzaka. Pierwszy raz wakacje spędził u dziadków na wsi w Olszynach.

Julek jest bardzo niski i chuderlawy. Ma spiczaste uszy i bystre, ciemne oczy. Posiada małe pięści, lecz nie zrażony tym, jak bohater, udał się na pomoc Zenkowi.

Chłopiec ten jest bardzo dziecinny i naiwny, ale też pomocny i zawsze chętny do działania. Ponieważ jest jeszcze dzieckiem, odczuwa każde ograniczenie swobody jeszcze boleśniej niż inni. Kiedy dowiedział się o obcym na wyspie, chciał od razu go pobić, co świadczy też o jego lekkomyślności. Bardzo często Julek kierował się emocjami, przez co coraz częściej miał z tego powodu kłopoty. Nieraz wpadał w furię, której doświadczał w sytuacjach jego bezsilności.

Uwielbiał samochody osobowe. Potrafił określić markę i stan każdego modelu.

Moim zdaniem Julek jest postacią pozytywną. Chociaż jego decyzje i zachowanie było nieprzemyślane, zawsze wprowadzał do powieści coś ciekawego, coś, co kusiło czytelnika do dalszego czytania. Postać ta jest w „Tym obcym” bardzo ważna, bo gdyby nie udział Julka, książka stałaby się monotonna i szara.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Julka Milera z książki pt ,,Ten Obcy' 

Charakterystyka Julka Milera z książki pt ,,Ten Obcy' ...

Język polski

Charakterystyka Julka Milera z lektury Ten Obcy Tylko nie z neta bo pani nam posprawdza z internetu Daje Naj :D

Charakterystyka Julka Milera z lektury Ten Obcy Tylko nie z neta bo pani nam posprawdza z internetu Daje Naj :D...

Język polski

Charakterystyka Julka Milera. Na podstawie powieści Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy".

Jeden z bohaterów powieści „Ten Obcy” to Julek Miler – najmłodszy z grupy dzieci z wyspy. Jest on uczniem szkoły podstawowej. Ma rodziców i kuzyna - Mariana Pietrzaka. Pierwszy raz wakacje spędził u dziadków na wsi w Olszynach.
J...

Język polski

Charakterystyka Julka Milera bohatera "Tego obcego".

Jedną z postaci wystepujących w lekturze Ireny Jurgielewiczowej pt. "ten obcy" jest Julek Miler. Miał on około 11 lat i był najmłodszy z swojej grupy. Weaz z swoim kuzynem Marianem spędzał wakacje w Olszynach. Julek był niskim blo...

Język polski

Opracowanie lektury "Ten Obcy" I. Jurgielewiczowej.

"Ten obcy" - streszczenie w 12 zdaniach.


Książka zaczyna się przedstawieniem bohaterów: Pestki, Uli, Mariana i Julka, których miejscem zabaw stała się niewielka wysepka. Któregoś dnia wakacji przybył na nią nieznajomy z rann�...