Charakterystyka Julka Milera bohatera "Tego obcego".

Jedną z postaci wystepujących w lekturze Ireny Jurgielewiczowej pt. "ten obcy" jest Julek Miler. Miał on około 11 lat i był najmłodszy z swojej grupy. Weaz z swoim kuzynem Marianem spędzał wakacje w Olszynach. Julek był niskim blondynem. Miał małe pięści, którymi posługiwał się podczas obrony Zenka. Chłopiec ten był bardzo dziecinny, naiwny i lekkomyslny, ponieważ dowiedziawszy się o obcym na wyspie od razu chciał go pobić. Częściej kierował się emocjami niż rozsądkiem i przez to miewał kłopoty. Lubił spedzać wolny czas na wyspie wraz z Zenkiem, Ulą, Pestką i Marianem oraz łowić ryby. Jego hobby to zbieranie znaczków, lecz uczyć się nie lubił. Imponował mu dojrzały wiek Zenka i czasem zazdrościł mu wolności. Był zawsze gotowy, aby pomóc innym w potrzebie. Stawał w obronie Zenka gdy ten wpadał w tarapaty. Moim zdaniem Julek jest pozytywną postacią, ponieważ dzięki niemu lektura stała sie ciekawsza.

Mam nadzieję, że się spodobało ;)
Przepraszam, że nie mam akapitów !
Pozdrawiam :)

Dodaj swoją odpowiedź