Opis przeżyć wewnętrznych Santiago.

Santiago wypłynął w morze. Był zawiedziony, ponieważ nic nie złowił przez 84 dni, miał jednak wielką nadzieję, że podczas tej wyprawy, zła passa opuści go. Miał rację. Był niezwykle szczęśliwy, kiedy złapał ogromnego marlina.
Nie cieszył się jednak zbyt długo, ponieważ zjawił się rekin. Gdy stary go zobaczył zachwycał się jego siłą, ale wiedział, że nadchodzi niebezpieczeństwo. Czuł, że musi go zabić, bo w przeciwnym razie to rekin zabije jego marlina. Spokojnie przygotował linę i harpun. Zacisnął na nim obolałe ręce. Czuł ogromne podekscytowanie. Gdy usłyszał kłapnięcie zębów i trzask rozrywanej skóry marlina, z całej siły wbił ostrze w głowę żarłacza. Rekin rzucając się w wodzie i szamocząc się poszedł na dno. Santiago był dumny, że zabił swojego przeciwnika, ale wiedział także, że po nim przyjdą następne zwabione słodkim zapachem krwi. Po chwili przerażony zorientował się, że stracił linę i harpun, które utonęły wraz z rekinem. Wiedział jednak, że za moment zjawią się kolejne potwory. Ogarnęło go zwątpienie. Żałował, że zdecydował się na tę wyprawę. Nie mógł teraz o tym myśleć. Wiedział, że musi wziąć się w garść. "Człowiek nie jest stworzony do klęski." - powtarzał w myślach. "Płyń po kursie i przyjmij to, co przyjdzie." - mówił na głos. Był świadomy, co może się za chwile stać, ale musiał temu stawić czoła. Doskonale wiedział, że jeśli chcę żyć, musi walczyć. Zmagał się z kolejnymi potworami, które kawałek po kawałku pożerały marlina.
Po kilku długich godzinach szamotaniny dopłynął do brzegu. U kresu swej wyprawy czuł się okropnie, ponieważ nie obronił swojej zdobyczy, swojego przyjaciela.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Opis przeżyć wewnętrznych Santiago cytaty.  opis miejsca (przyrody) - stary człowiek i morze   Daje naj.

Opis przeżyć wewnętrznych Santiago cytaty.  opis miejsca (przyrody) - stary człowiek i morze   Daje naj....

Język polski

Napisz opis przeżyć wewnętrznych Santiago, gdy złowił Marwina (rybę). Zastosuj wyrażenia typu miał nogi jak z waty, serce waliło mu jak dzwon, itp..

Napisz opis przeżyć wewnętrznych Santiago, gdy złowił Marwina (rybę). Zastosuj wyrażenia typu miał nogi jak z waty, serce waliło mu jak dzwon, itp.....

Język polski

Samotność na morzu. Opis przeżyć wewnętrznych Santiago bohatera "Stary człowiek i morze" . Trzeba się w niego wcielić .. Nie kopiować prac innych bo zgłaszam ! I proszę o pomoc . ; ))

Samotność na morzu. Opis przeżyć wewnętrznych Santiago bohatera "Stary człowiek i morze" . Trzeba się w niego wcielić .. Nie kopiować prac innych bo zgłaszam ! I proszę o pomoc . ; ))...

Język polski

opis przeżyć wewnętrznych Santiago ,,Stary człowiek i morze"

opis przeżyć wewnętrznych Santiago ,,Stary człowiek i morze"...

Język polski

samotność na morzu- opis przeżyć wewnętrznych Santiago, bohatera utworu Ernesta hemingwaya pt, "stary człowiek i morze"   pomóście! prosze..! :( to na  jutro..

samotność na morzu- opis przeżyć wewnętrznych Santiago, bohatera utworu Ernesta hemingwaya pt, "stary człowiek i morze"   pomóście! prosze..! :( to na  jutro.....

Język polski

"Stary człowiek i morze" - opis przeżyć wewnętrznych Santiago plisss pomocydaje 31 pkt

"Stary człowiek i morze" - opis przeżyć wewnętrznych Santiago plisss pomocydaje 31 pkt...