Willi Sonnenbruch charakterystyka.

Willi Sonnerbuch jest niemcem, synem naukowca, oficerem SS w Norwegii. Kiedyś dwa lata studiował historię sztuki, ma kochankę Marikę.
Na podstawie przeczytanego fragmentu tekstu pt. „Niemcy” autorstwa Leona Kruczkowskiego mogę stwierdzić, że Willi jest osobą bardzo zakłamaną, oraz postacią niewątpliwie kontrowersyjną. Żyje w ślepym przekonaniu, że jest osobą ponad wszystkich innych, że ma władzę nad ludźmi, oraz że każdy powinien się go słuchać. Jest stanowczy i pewny siebie, lubi rządzić innymi. Pomimo to, jest elokwentny i reprezentuje sobą wysoki poziom intelektualny. Nie brakuje mu przebiegłości, sprytu i bystrości, potrafi te cechy wykorzystać dla ulepszenia własnego życia, podniesienia poczucia własnej wartości oraz dojścia do postawionego sobie celu.
Wzrastał w atmosferze faszyzmu, a doktryny Hitlera traktuje jako sposób na życie, jest bezwzględnie oddany reżymowi. Jest nacjonalistą, uważa swój naród za potęgę przy czym gardzi innymi krajami, ale pomimo to żyje wygodnie w Norwegii a jego kochanka Marika jest norweszką. Ubóstwia i darzy ogromnym szacunkiem swoją matkę, ale podczas rozmowy z inna matką daje jej fałszywą nadzieje, nie rozmawia z nią szczerze. Właśnie na podstawie tego wyraźnie widać jego zakłamanie.
Ma zdolności manipulacyjne, które znakomicie wykorzystał w rozmowie z Panią Soerensen. Przebiegle odkupił od niej naszyjnik za cenę o wiele mniejszą niż był on wart. Przekonuje ludzi do siebie swoim taktem i delikatnością, jest obłudnie ugrzeczniony, fałszywy i sztuczny. Cała jego uprzejmość jest maską, której nie może zdjąć aby nie popsuć swojego bardzo dobrze wyrobionego wizerunku. Do tego wszystkiego, jest również skrupulatny, zdyscyplinowany, i pedantyczny – ten argument najlepiej potwierdzą słowa wypowiedziane przez niego podczas rozmowy z Panią Soerensen: „ [...] my w tych sprawach jesteśmy skrupulatni aż do pedanterii. To poniekąd nasza cecha narodowa. [...] „ .
Willi wzbudził we mnie mieszane uczucia. Myślę jednak, że jest on postacią negatywną, co wcale nie znaczy ze nie jest interesujący, wręcz przeciwnie, jego osoba zainteresowała mnie bardzo. Ma złożoną psychikę i silny charakter, co wyróżnia go spośród innych. Potrafi sprawić, aby wszystko potoczyło się po jego myśli a jest to zdolność bardzo rzadka i trudna. Na pierwszy rzut oka wydaje się być osobą dobrze wychowaną, kulturalną, na poziomie, z klasą, ale poza tym wszystkim jest tak naprawdę przebiegły i zły. Mam wrażenie, że Willi nie ma normalnych ludzkich uczuć, ponieważ o śmierci syna Pani Soerensen wypowiada się spokojnie, a wręcz po cichu kpi z jej troski i naiwności. Myślę, że swoją kochankę Marikę traktuje tylko jak przedmiot i obiekt pożądania i nawet jeżeli wydaje mu się że ją kocha to tak nie jest, a wraz z tym oszukuje i siebie i ją. Właściwie, to obdarzyłam tę postać naturalnym podziwem, nawet jeżeli nie do końca ją zrozumiałam i polubiłam.

Język polski

Willi Sonnenbruch - charakterystyka.

Willi jest synem Berty i Waltera Sonnenbruchów, ma również siostrę Ruth. Studiował dwa lata historię sztuki, jednak musiał z nich zrezygnować na czas wojny. Kiedy go poznajemy, pełni funkcję untersturmfhrera - wysokopostawionego oficera SS...

Język polski

Willi Sonnenbruch charakterystyka.


Willi jest synem Berty i Waltera Sonnenbrucha, ma również siostrę Ruth. Studiował dwa lata historię sztuki, jednak musiał z niej zrezygnować na czas trwania wojny. Kiedy go poznajemy, pełni funkcję untersturmfhrera – wysoko postawion...

Język polski

Charakterystyka - Willi Sonnenbruch z fragmenu dramatu "Niemcy" pt. "Naszyjnik".

Praca na poziom klasy II gimnazjum. Za wszelkie błędy przepraszam. Praca jest mojego autorstwa. Proszę o komentowanie.

Głównym bohaterem fragmentu powieści "Niemcy" zatytułowanego "Naszyjnik" jest Willi Sonnenbru...

Język polski

Willi Sonnenbruch z dramatu "Niemcy" - charakterystyka.

Jednym z bohaterów dramatu „Niemcy” Leona Kruczkowskiego jest syn Berty i Waltera Sonnenbruchów Willi. Z pochodzenia jest Niemcem, stacjonującym w okupowanej Norwegii wraz z swoja kochanką Mariką. Zyskał on stopień podporucznika w SS i uk...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Willego i Waltera Sonnenbruch z książki Leona Kruczkowskiego pt. "Niemcy".

Profesor Walter Sonnenbruch jest jedną z głównych postaci dramatu Leona Kruczkowskiego “Niemcy”. Sonnenbruch był wybitnym niemieckim uczonym, zajmującym się biologią. Znany był w całym “europejskim świecie naukowym” i był zaprasza...