Willi Sonnenbruch z dramatu "Niemcy" - charakterystyka.

Jednym z bohaterów dramatu „Niemcy” Leona Kruczkowskiego jest syn Berty i Waltera Sonnenbruchów Willi. Z pochodzenia jest Niemcem, stacjonującym w okupowanej Norwegii wraz z swoja kochanką Mariką. Zyskał on stopień podporucznika w SS i ukończył historie sztuki.
Wobec swoich gości wykazywał się ogromną kulturą osobista. Gdy rozmawiał z panią Sorensen zachowywał się jak dżentelmen, jednakże jego zarozumiałość prowadziła do tego iż dawał jej do zrozumiana, że znajduje się wyżej w hierarchii narodów. W stosunku do Mariki nie zachowywał się najlepiej, lekceważył ją, był wobec niej arogancki, uważał że jest tylko jego własnością. Willi na pozór bardzo kocha swoja matkę i otacza ją szacunkiem. Jednakże nie jest to prawdziwa miłość syna do matki, gdyż polega ona jedynie na tych samych poglądach dotyczących narodu niemieckiego. Podporucznik SS chce obdarować swoja matkę niebanalnym prezentem, jednakże zdobytym nieuczciwie.
Willi wygląda na człowieka dobrego, uczciwego, spokojnego i zrównoważonego, właśnie tak chciał być postrzegany. Jednakże prawda jest całkiem inna w rozmowie z p. Sorensen jest fałszywy, chciwy, niegodziwy i dwulicowy. Proponując zapłatę za naszyjnik ujawnia się jego wielka obłuda i nieuczciwość. Jest on także osoba obojętną wobec śmierci niewinnego człowieka jakim był Chrystian Fons jak i wobec cierpienia jego matki.
Generalnie rzecz biorąc Willi sonnenbruch był cynikiem, gdyż drwił z uczuć matki, która chciała jakichkolwiek informacji o losie swojego syna, bez żadnych wyrzutów sumienia dał jej nadzieje ze jej syn żyje. Traktował on także ludzi jak swoja własność (Marika), podarował własnej matce naszyjnik który zdobył w sposób nieuczciwy i przewrotny.
Uważam że postępowanie oficera jest godne potępienia.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka porównawcza Willego i Waltera Sonnenbruch z książki Leona Kruczkowskiego pt. "Niemcy".

Profesor Walter Sonnenbruch jest jedną z głównych postaci dramatu Leona Kruczkowskiego “Niemcy”. Sonnenbruch był wybitnym niemieckim uczonym, zajmującym się biologią. Znany był w całym “europejskim świecie naukowym” i był zaprasza...

Język polski

Charakterystyka Willego Sonnenbrucha - dramat Leona Kruczkowskiego "Niemcy".

Jednym z głównych bohaterów dramatu Leona Kruczkowskiego pt. " Niemcy " jest Willi Sonnenbruch- syn profesora Waltera Sonnenbrucha. Jest on oficerem SS wypełniajacym słuzbę w placówce, w Norwegii, gdzie mieszka wraz ze swoją kochan...

Język polski

Charakterystyka Willego Sonnenbrucha z dramatu "Niemcy' Leona Kruczkowskiego

Willi Sonnenbruch to bohater dramatu pt. "Niemcy" Leona Kruczkowskiego. Akcja utworu rozgrywa się w czasie drugiej wojny światowej, we wrześniu 1943r. Obecnie Willi jest oficerem SS, czyli niemieckiej policji politycznej. Wcześniej prz...

Język polski

Charakterystyka Williego Sonnenbrucha.

Willy Sonnenbruch to bohater dramatu pt. "Niemcy" Leona Kruczkowskiego. Akcja utworu rozgrywa sie podczas II wojny światowej. Willi pochodzi z Getyngi w Niemczech, gdzie mieszka jego ojciec naukowiec i matka Berta z siostra Rut.
Will...

Język polski

Charakterystyka - Willi Sonnenbruch z fragmenu dramatu "Niemcy" pt. "Naszyjnik".

Praca na poziom klasy II gimnazjum. Za wszelkie błędy przepraszam. Praca jest mojego autorstwa. Proszę o komentowanie.

Głównym bohaterem fragmentu powieści "Niemcy" zatytułowanego "Naszyjnik" jest Willi Sonnenbru...