Czy w rodzinie potrzebny jest autorytet?

Zastanówmy się czy w rodzinie potrzebny jest autorytet.Zacznę od wyjaśnienia pojęcia autorytet, jest to ogólnie uznana czyjaś powaga, wpływ.Osoba będąca autorytetem daje przykład prawidłowego zachowania. Czy więc w rodzinie autorytet jest potrzebny.Uważam że tak,przybliżę kilka argumentów potwierdzających moją tezę.
Pierwszymi osobami z którymi mamy styczność już w dzieciństwie są nasi rodzice.To oni dają nam przykład jak mamy postępować w życiu. Rodzice stanowią pierwszą grupę w której się rozwijamy. Zapewniają nam bezpieczeństwo, obdarzają miłością, zaufaniem, wspierają nas.Jednak również ustalają pewne granice, wymierzają kary za przewinienia. Dzięki takiej dyscyplinie uczymy się jak postępować w życiu, jesteśmy gotowi na ponoszenie konsekwencji za swoje błędy. Rodzina w każdym okresie naszego życia w jakiś sposób na nas wpływa.Dzięki niej poznajemy samego siebie, kształtujemy osobowość, charakter. Ważne jest aby przyjąć ich jako autorytet gdyż przygotuje nas to do puźniejszego życia, samodzielnego rozwiązywania problemów, podejmowania trudnych decyzji. Dzięki autorytetowi w rodzinie mamy do czego dążyć, mamy przyczynę i motywację aby się starać, dzięki autorytetowi rodzinnemu mamy marzenia, pragnienia jest również obok nas osoba która nas wspiera. Rodzina ,która nas otacza darzy nas miłością, szacunkiem, dzeki czemu wyrastamy na wartościowe osoby.Każde dziecko także potrzebuje jakiegoś wzorca, kogoś kogo mogłoby naśladować aby w dorosłości wiedzieć jak postępować, jaką drogą iść.Kto inny jak nie rodzina pokaże nam to najlepiej .Innym argumentem jest to że kiedy rodzina nie ma autorytetu dziecko poszukuje go w innych grupach, może sięgać wówczas po alkohol,papierosy, narkotyki, powoli stacza się w dół.Nie ma z kogo czerpać wzoru jak prawidłowo żyć.Skoro jego rówieśnicy tak postępują dlaczego ono ma być inne??Nie poznało jeszcze innego stylu życia, sposobu zaspakajania potrzeb.Jednak zastanówmy się jak to dziecko ma żyć w odpowiedni sposób skoro nie ma z kogo czerpać wzorca do odpowiedniego stylu życia, samo musi rozwiązywać problemy.Rodzina jest podstawą w której dzielimy się smutkami,radościami codzienności, wspólnie rozwiązywane są problemy.Należy więc pielęgnować relacje rodzinne, gdyż napięta atmosfera wpływa negatywnie na każdego z członków.
Mam nadzieje że argumenty które przytoczyłam przekonują o potrzebie autorytetu w rodzinie.Gdy nie ma go w rodzinie próbujemy wzorować się na kimś innym, jest to jednak bardzo trudny wybór.Taką osobą powinien być ktoś kto nas kocha, wspiera, troszczy się o nas, a takimi szczerymi uczuciami darzą nas rodzice.

Język polski

„Czy w rodzinie potrzebny jest autorytet”?

W każdej rodzinie potrzebny jest autorytet, którym dla dziecka są jego rodzice. Autorytet rodziców kształtuje charakter dziecka. Jest dla niego pozytywnym przykładem. Taki autorytet staje się wzorcem postępowania i źródłem pozytywnych war...

Język polski

"Czy w rodzinie potrzebny jest autorytet?" - rozprawka

Moim zdaniem autorytet o soba, którą stawiamy za wzór do naśladowania, ciesząca się naszym uznaniem i kredytem zaufania.
Uważam, że w każdej rodzinie powinna byc taka postac. Mam nadzieję, że przekonam Was, iż jest ona potrzebna i na...

Język polski

Rozprawka na temat "Czy w rodzinie potrzebny jest autorytet?"

Autorytety są potrzebne każdemu człowiekowi. Każdy z nas na pewno ma jakiegoś idola którego chce naśladować, brać z niego przykład. Ale czy w rodzinie na pewno potrzebny jest autorytet? Większość z nas na pewno odpowie twierdząco. Jedn...

Język polski

Czy w rodzinie potrzebny jest autorytet?

Autorytet jest to ktoś, godny podziwy, naśladowania. Według mnie autorytet w rodzinie jest niezmiernie potrzebny, uznanie rodziców w oczach dziecka kształtuje jego charakter. Trzeba pamietac, ze dziecko rośnie , naśladując swoich rodziców. ...

Język polski

Czy w rodzinie potrzebny jest autorytet??

Odpowiedź na postawione pytanie nie wydaje się być prosta, dlatego postaram się udowodnić że autorytet w rodzinie jest bardzo potrzebny.
Autorytet jest to prestiż, znaczenie, wpływ, coś lub ktoś cieszący się uznaniem i powagą. Rodzi...