Rada Ogólna Klubów Kobiecych

RADA OGÓLNA KLUBÓW KOBIECYCH
General Federation of Women?s Clubs, GFWC została utworzona w 1980 roku w Nowym Jorku pierwotnie jako organizacja zrzeszająca wyłącznie amerykańskie kluby kobiece.
Członkami GFWC jest 12 526 klubów kobiecych, zrzeszających ponad 11 mln członków, z których jedynie 570,6 tys. płaci składki do GFWC.
Rekrutują się z 44 państw i terytoriów: Antyli Holenderskich, Argentyny, Australii, Austrii, Bahama, Belgii, Belize, Brazylii, Brytyjskich Wysp Dziewiczych, Filipin, Finlandii, Francji, Grecji, Holandii, Hondurasu, Indii, Izraela, Jamajki, Japonii, Kanady, Kolumbii, Kostaryki, Liberii, Malezji, Meksyku, Norwegii, Nowej Zelandii, Pakistanu, Panamy, Peru, Portugalii, Puerto Rico, RPA, Szwajcarii, Szwecji, Tajlandii, Tajwanu, Urugwaju, USA, Wielkiej Brytanii, Wenezueli, Włoch, Wyspy Guam.
Status członków stowarzyszonych posiada 14 organizacji kobiecych.
Naczelnym organem GFWC jest Konwencja, zbierająca się raz w roku, składająca się z przedstawicieli członków narodowych i międzynarodowych oraz stowarzyszonych klubów kobiecych. Organem zarządzającym jest Rada Dyrektorów, składająca się z Prezydenta, Sekretarza Generalnego, prezydentów narodowych federacji klubów kobiecych, dyrektorów narodowych federacji klubów dziewcząt, dyrektorów departamentów i wydziałów GFWC. Ponadto działają departamenty (6), wydziały (16), kluby międzynarodowe.
Personel administracyjny liczy 24 osoby.
Siedziba GFWC znajduje się w Waszyngtonie.
Języki oficjalne: angielski, francuski, hiszpański i niemiecki.

Cele i działalność GFWC:
Organizacja ta jest jedną z największych i najstarszych ochotniczych organizacji kobiecych. GFWC rozwija współpracę klubów członkowskich w dziedzinie wychowania i oświaty, kultury i sztuki, literatury, filantropii i spraw socjalnych. Działa między innymi na rzecz polepszenia atmosfery i wzajemnych stosunków w rodzinie, rozwiązywania problemów w wychowaniu młodzieży, występujących we współczesnej cywilizacji, wypracowywania i wskazywania kobietom najbardziej efektywnych modeli prowadzenia gospodarstw domowych, właściwego funkcjonowania służb komunalnych, zapewnia przez organizmy miejskie możliwości należytego rozwoju kultury i oświaty rodziny.
Działalność GFWC przeprowadzana jest przede wszystkim głównie poprzez departamenty i wydziały. Organizuje międzynarodowe kluby kobiece. Odmawia współpracy z lewicowymi organizacjami kobiecymi. Pięć razy w roku publikuje ?General Federation? i ?Clubwoman News?.

Dodaj swoją odpowiedź