Makijaż naturalny

Makijaż naturalny inaczej dzienny jest to makijaż, którego nie widać pomimo iż jest. To delikatne zakrycie niedoskonałości cery oraz nadanie twarzy promienności. Kochają go wszyscy jest idealny do szkoły, pracy, można dzięki niemu w delikatny sposób podkreślić urodę kobiety.

Etapy makijażu:

Bardzo ważnym czynnikiem który wpływa na makijaż jest odpowiednie oświetlenie. Jeśli robimy makijaż w łazience i oświetlenie jest sztuczne nadaje się ono np. do makijażu wieczorowego, makijaż dzienny starajmy się wykonywać przy świetle naturalnym.

ETAP TŁUSTY:

1. Przed przystąpieniem do makijażu należy zrobić demakijaż, dokładnie oczyścić twarz mleczkiem, następnie przemyć twarz tonikiem i nałożyć odpowiedni krem.
2. Przystępując do makijażu musimy określić swój typ kolorystyczny. Podkład powinien być odpowiednio dobrany zarówno do właściwości jak i koloru karnacji. Podkład powinien być dokładnie w tym samym odcieniu, co nasza cera. Warto, zamiast na nadgarstku, rozsmarować odrobinę na oczyszczonym fragmencie twarzy i obejrzeć efekt w naturalnym świetle. Jeśli już dobrałyśmy odpowiedni kolor rozprowadzamy fluid gąbeczką na całej twarzy (zatracając granice miedzy szyją a twarzą).
3. Następnym etapem są korektory. Jeżeli cera posiada jakieś niedoskonałości, które chciałybyśmy ukryć wybieramy odpowiedni korektor. Dobry korektor powinien mieć konsystencje pasty do butów, dobieramy go zawsze o ton jaśniejszy od podkładu i koloru skóry, najlepiej wklepywać jest go za pomocą palców, gdyż pod wpływem temperatury dłoni kosmetyk uplastycznia się i lepiej stapia się ze skórą. Jeżeli zaś nasza skóra ma popękane naczynka i wypryski nakładamy punktowo korektor zielony, rozcierając osobno każdą plamkę. Korektor nakładamy zawsze tylko podczas tłustego etapu makijażu tzn. nie nakładamy go nigdy po zapudrowaniu twarzy.

ETAP SUCHY:

1. Kolejnym etapem jest nałożenie pudru sypkiego. Nabieramy puder na pędzel i nadmiar strzepujemy, następnie delikatnie rozprowadzamy go po całości twarzy omijając powieki górne i dolne.
2. Następnie na powiekę pędzelkiem nakładamy cień podkładowy w kolorze kości słoniowej.
3. Przechodzimy do korekty brwi. Powinny mieć one kształt dostosowany do kształtu twarzy i rozpoczynać się od miejsca kreski poprowadzonej od wewnętrznego kącika oka do płatka nosa. W tym miejscu powinny być najszersze i łagodnie zwężać się na zewnątrz kończąc się w miejscu kreski poprowadzonej od zewnętrznego kącika oka do płatka nosa. Przerwy między włoskami oraz sam kształt i długość brwi uzupełniamy za pomącą pędzelka, cieniem lub za pomocą kredki w odcieniach czarnym, brązowym lub szarym.
4. Następnym krokiem jest delikatne zaznaczenie linii rzęs, robimy to kredką lub cieniutkim pędzelkiem przeznaczonym do robienia kresek. Pamiętajmy aby kreska była cienka, wtedy to będzie wyglądać naturalnie.
5. Dalszym etapem jest tuszowanie rzęs, które zaczynamy od nasady ruchów zagęszczonych. Najlepiej nakładać jest go za pomocą dodatkowej szczotki, która zniweluje nadmiar tuszu i pozwoli na dokładne rozczesanie rzęs, czyli w pierwszej kolejności nakładamy tusz na dodatkową szczotkę a następnie tuszujemy rzęsy. Po chwili powtarzamy tą czynność.
6. Róże zawsze nakładamy na przypudrowaną twarz, inaczej przyklei on się do podkładu i powstaną plamy, których nie da się usunąć. Po nałożeniu pudru najlepiej jest ponownie przypudrować policzki, wówczas kolory staną się bardziej naturalne. Pamiętajmy iż do modelowania twarzy oraz do makijażu naturalnego używamy delikatnych i tylko matowych odcieni różu. Od tego jaki mamy kształt twarzy zależy nałożenie różu w odpowiednich miejscach.
- Twarz okrągła- nakładamy róż pod kością policzkową krótkimi pociągnięciami pędzla od nasady włosów ku kącikom warg. Nie przeciągnij go poniżej linii ust.
- Twarz trójkątna- zadaniem jest złagodzić wszystkie ostre kąty twarzy. W tym celu odrobiną różu zatuszujmy spiczastą brodę i zwęź czoło po obu jego bokach.
- Twarz kwadratowa- wystające kości policzkowe i szerokie czoło- to one sprawiają, że twoja twarz wydaje się duża i nieco „ciężka”, należy przyciemnić te partie, by uzyskać ładny owal.
- Twarz owalna- nawet ten idealny kształt potrzebuje różu. Dzięki niemu nabiera ona wyrazu i nie jest płaska. Podkreślamy lekko kości policzkowe, nakładając róż tuż pod nimi.
7. Zaznaczamy kontur ust konturówką w kolorze naturalnym, następnie wypełniamy pomadką w takim samym odcieniu. Pamiętajmy, że kolory muszą być matowe. Na końcowy efekt dodatkowo możemy dać na wewnętrzną stronę ust kroplę błyszczyku.


Zadaniem makijażu naturalnego zwanego inaczej „no make-up” jest upiększenie twarzy wyłącznie przy użyciu kolorów zgodnych z naszą karnacją . Idąc do szkoły, pracy pamiętaj, że najpiękniejszy makijaż jest niewidoczny dla oka. Taki makijaż wydobywa kobiece piękno i każda z nas czuje się w nim wspaniale.

Dodaj swoją odpowiedź
Medycyna

Na czym polega higiena i zabiegi kosmetyczne związane ze skóra, włosami, paznokciami.

1. Skóra
Aby przystąpić do jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych, najpierw należy przeprowadzić dokładny wywiad i oględziny skóry klientki, by móc odpowiednio dobrać preparaty i poszczególne zabiegi kosmetyczne na dany rodzaj cery kli...

Kosmetologia

Udzielenie fachowej porady z zakresu kosmetyki zachowawczej i zdobniczej na podstawie przeprowadzonego wywiadu i oględzin skóry. Przygotować klienta do zabiegu.

Aby przystąpić do jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych, najpierw należy przeprowadzić dokładny wywiad i oględziny skóry klientki, by móc odpowiednio dobrać preparaty i poszczególne zabiegi kosmetyczne na dany rodzaj cery klientki.

Kosmetologia

Domowa pielęgnacja wszystkich cer

Jak wiadomo każdy z nas ma inną cerę i każdą z nich należy w odpowiedni sposób pielęgnować. W gabinecie kosmetycznym kosmetyczka odpowiednio dobierze nam zabiegi i preparaty odpowiednio do naszej cery lecz o naszą skórę możemy również...

Biologia

Kosmetyki pielęgnujące nasze ciało

„Kosmetyki pielęgnujące nasze ciało”

TWARZ
Skóra twarzy jest bardzo delikatna i najbardziej od innych części ciała narażona na wpływy zanieczyszczonego środowiska. Przez cały dzień na skórze gromadzi się osad ku...

Socjologia

Kreowanie wizerunku podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Poradnik dla Pań. cz.2


Jeśli Twoje włosy sięgają do ramion, na rozmowę kwalifikacyjną powinny być gładko spięte. Najlepiej wybrać klasyczny kok lub koński ogon. Jeśli włosy są farbowane, należy zadbać o to, aby odrosty nie były widoczne. Twoje włosy...