Charakterystyka Harrego Pottera

Harry Potter to tytułowy bohater książki J.k Rowling. Chłopiec był sierotą od najmłodszych lat, ponieważ jego rodziców zabił zły czarownik Voldemort. Przez 11 lat Harrego wychowywali ciocia Petunia i wuj Veron. Chłopiec żył w niewiedzy na temat swojego pochodzenia. Krewni traktowali go jak piąte koło u wozu. Na każdym kroku dawali mu odczuć, że jest niepotrzebny.

Harry był dość niski i szczupły jak na swój wiek, ponieważ nosił za duże ubrania po kuzynie Dursleyu. Potter miał czarne, długie kędzierzawe włosy i dziwną bliznę w kształcie błyskawicy na czole. Nosił połamane okulary.

Gdy miał 11 urodziny, dowiedział się od Harwirda, że jego rodzice byli czarodziejami, a on sam miał pójść do szkoły magii. W szkole wszyscy znali go jako tego chłopca, który pokonał króla zła. Na początku w Harwardzie czuł się źle. Był onieśmielony i zagubiony. Bał się, że sobie nie poradzi i znów trafi do rodziny mugoli.

Młody czarodziej był mądry, inteligentny, spostrzegawczy i dociekliwy. Potrafił rozwiązać różne trudne, tajemnicze zagadki. Na przykład odkrył, co jest na drugim piętrze, odnalazł kamień fizjologiczny i dowiedział się kim, jest Nicolas Flamel. Logicznie myślał nawet w trudnych sytuacjach. Był pomysłowym, zdolnym i sprytnym młodym czarodziejem, który, choć dopiero niedawno usłyszał o istnieniu magii.

Harry Potter jest niezwykłym chłopcem, o bardzo ciekawej osobliwości i dobrym sercu. Wzbudza sympatię, a nawet podziw i szacunek u czytelników. Bardzo chciałabym /chciałbym poznać kogoś jak Harry. Jest on moim ulubionym bohaterem literackim.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

charakterystyka Harrego Pottera minim.4 zdan

charakterystyka Harrego Pottera minim.4 zdan...

Język polski

charaKterystyka HARREGO POTTERA

charaKterystyka HARREGO POTTERA...

Język polski

charakterystyka hormony z Harrego Pottera proszę pomocy potrzebuje na teraz daje 211 pkt

charakterystyka hormony z Harrego Pottera proszę pomocy potrzebuje na teraz daje 211 pkt...

Język polski

Charakterystyka Harrego Pottera

Harry Potter jest głównym bohaterem książki J.K. Rowling pt. "Harry Potter i więzień Azkabanu”. Harry stracił swoich rodziców, gdy miał około roku i teraz jest wychowywany przez siostrę swojej matki Petunię Dursley i wuja Vernona Dursl...