charakterystyka Harrego Pottera minim.4 zdan

charakterystyka Harrego Pottera minim.4 zdan
Odpowiedź

Harry Potter jest głównym bohaterem książki J.K. Rowling pt. „Harry Potter i więzień Azkabanu”. Harry stracił swoich rodziców gdy miał około roku i teraz jest wychowywany przez siostrę swojej matki Petunię Dursley i wuja Vernona Dursleya. W swoje jedenaste urodziny Harry dowiedział się, że jest czarodziejem i, że będzie chodził do Hogwartu – szkoły dla czarodziejów. Poznajemy go gdy jest na trzecim roku nauki. Harry Potter urodził się 31 lipca 1980 roku. Jest dość niskim i chudym, jak na swój wiek trzynastolatkiem. Ma kruczoczarne, zawsze rozczochrane włosy po ojcu – Jamesie Potterze i jasnozielone oczy po matce – Lily Potter. Nosi okulary, a na czole ma cienką, jasną bliznę w kształcie błyskawicy – jedyną pamiątkę po nocy, w której zginęli jego rodzice. Zostali zabici Przez złego czarnoksiężnika Voldemorta. Harry jest koleżeński i oddany przyjaciołom. Wiele razy narażał dla nich swoje życie ratując ich z licznych opresji. Harry jest też dumny. Bardzo nie lubi gdy go obrażano lub drwiono z jego ojca. Bardzo dobrze się uczył co wskazywało, że był inteligentny, mądry i sumienny. Pomogłam?

Harry Potter jest głównym bohaterem książki J. Rowling. W pierwszej części jego rodzice zginęli przez czarodzieja Voldemora. Mieszka w Hogwardzie. Charakteryzujące w jego wyglądzie jest to , że na czole ma błyskawicę...

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

charakterystyka Harrego Pottera minim.4 zdan

charakterystyka Harrego Pottera minim.4 zdan...