Charakterystyka Małego Księcia.

Mały Książę to tytułowy bohater utworu A. de Saint Exupery’ego. Ten mały chłopiec niespodziewanie znalazł się na Saharze.

Mały Książę to czarujące dziecko o kruchej budowie ciała. Jasne włosy oraz sympatyczna twarz to odzwierciedleniem prostodusznej, naiwnej i skromnej osobowości. Książe mieszkał na planecie B-612, niewiele większej od małego domu.

Życie Małego Księcia przed wyprawą na Ziemię było bardzo nudne, monotonne. Wcześniej jego jedynym interesującym zajęciem było oglądanie zachodów słońca. Na Ziemi dowiedział się bardzo wiele. Wciąż jednak do końca nie zrozumiał zachowania dorosłych. Jego zachowanie było typowe dla małego dziecka – zadawał dużo pytań i oczekiwał odpowiedzi na nie. Pragnął znaleźć prawdziwego przyjaciela, którym później okazał się lis. Jego podróż po planetach miała na celu poznanie prawdziwej miłości i przyjaźni.

Mały Książę był naiwny, łatwowierny. Kochał swoją różę, ale upewnił się o tym dopiero wtedy, kiedy zakończył swą podróż. Mówił, że jest zbyt mały, aby kochać, lecz później zrozumiał, że choć tyle jest róż, dla niego istnieje tylko jedna. Był oddany temu co robi. Dbał o swoją różę i planetę.

Chłopczyk zrozumiał, że bardzo ważna w życiu każdego człowieka jest przyjaźń i miłość. Zrozumiał, że "to co najważniejsze jest niewidzialne dla oczu". Nigdy nie wiedział o co chodzi dorosłym, twierdził, że "dorośli nigdy nie potrafią niczego samodzielnie niczego pojąć i uprzykrzają życie dzieciom, które ciągle muszą im wszystko wyjaśniać".

Mały Książe był postacią miłą o wielu dobrych cechach, którą bardzo cenię i podziwiam. Do końca swego życia myślał, że „Nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela”.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Małego Księcia

Charakterystyka Małego Księcia

Mały Książę to postać baśniowa. Nie wiemy dokładnie ile ma lat, jak się nazywa. Nie znamy też jego rodziców. Jednak książka pozwala nam na dokładne poznanie jego intrygującej osobowości.
...

Język polski

1 Etapy wędrówki małego Księcia  planeta, kogo odwiedził, wniosek 2 charakterystyka małego księcia  

1 Etapy wędrówki małego Księcia  planeta, kogo odwiedził, wniosek 2 charakterystyka małego księcia  ...

Język polski

charakterystyka małego księcia

charakterystyka małego księcia...

Język polski

Charakterystyka Małego Księcia - bohatera którego, wyjątkowo cenię.

Charakterystyka wybranego bohatera literackiego (którego wyjątkowo cenie lub nie lubię).

Postać literacka, którą zawsze darzyłam dużą sympatią, a nawet mogę powiedzieć- ceniłam i podziwiałam, to Mały Książe Antoine’a De ...

Język polski

Charakterystyka Małego Księcia.

Mały Książę to tytułowy bohater utworu Antoine de Saint-Exupery. Poznajemy go gdy niespodziewanie zjawia się na Saharze, prosząc rozbitego tam pilota samolotu o narysowanie baranka. Chłopiec pochodził z planety Asteroiy B-612.

Ma...

Język polski

Charakterystyka Małego Księcia

Mały Książę to tytułowy bohater utworu A. de Saint Exupery’ego. Ten „niezwykły mały człowieczek” niespodziewanie znalazł się na Saharze.

Mały Książę to czarujące dziecko o kruchej budowie ciała. Jasne włosy chłopczyk...