Charakterystyka Małego Księcia

Charakterystyka Małego Księcia

Mały Książę to postać baśniowa. Nie wiemy dokładnie ile ma lat, jak się nazywa. Nie znamy też jego rodziców. Jednak książka pozwala nam na dokładne poznanie jego intrygującej osobowości.
Mały Książę jest niewysoki, ma jasne włosy i nosi długi płaszcz. Przy swoim pierwszym spotkaniu, zarówno malec, jak i pilot, robią na sobie ogromne wrażenie: ?I zobaczyłem niezwykłego małego człowieczka, który bacznie mi się przyglądał?.
Podczas czytania książki jesteśmy świadkami ogromnej przemiany głównego bohatera. Z małego chłopca staje się mężczyzną, mentalnie dojrzewa. Mały Książę zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nim spoczywa. Kiedy opuszcza asteroidę B-612, zostawia na niej swoją różę, ma dość jej kaprysów. Dopiero podczas wizyty na Saharze zaczyna rozumieć, jak bardzo ją kocha. Czuje, że jest za nią odpowiedzialny i musi się nią opiekować. Dlatego postanawia wrócić.
Mały Książę wykazuje się dużą tolerancją podczas wizyt na planetkach zamieszkałych prze Króla, Próżnego, Pijaka, Bankiera i Geografa. Szanuje ich poglądy, choć się z nimi nie zgadza. Jest bardzo uczciwy i zawsze mówi prawdę. Być może dlatego, że sam nigdy wcześniej nie miał do czynienia z kłamstwem i nie widzi w tym żadnego sensu. Jest prostoduszny i łatwowierny. Pamięta o swoich obowiązkach, takich jak przeczyszczanie wulkanów, karczowanie baobabów. Świadczy to o jego obowiązkowości.
Małego Księcia cechuje empatia. Łatwo go bowiem zarówno zasmucić, jak i rozbawić. Do chwili radości wystarczy mu zaledwie rysunek baranka: ?Byłem bardzo zdziwiony, widząc radość na buzi małego krytyka- To jest właśnie to, czego chciałem?.
Mały Książę przekonuje nas, że jeśli poświęcimy komuś życie, z pewnością będziemy mieć w nim przyjaciela. Przyjaźń bowiem jest bardzo ważna w życiu człowieka. Z rozmowy chłopca z lisem wynika, że mieć przyjaciela, to znaczy wiele mu poświęcać, być za niego odpowiedzialnym, opiekować się. Zatem w mojej opinii postać, którą stworzył Exupery jest wspaniałym przykładem prawdziwej miłości i poświęcenia.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Małego Księcia

Charakterystyka Małego Księcia

Mały Książę to postać baśniowa. Nie wiemy dokładnie ile ma lat, jak się nazywa. Nie znamy też jego rodziców. Jednak książka pozwala nam na dokładne poznanie jego intrygującej osobowości.
...

Język polski

1 Etapy wędrówki małego Księcia  planeta, kogo odwiedził, wniosek 2 charakterystyka małego księcia  

1 Etapy wędrówki małego Księcia  planeta, kogo odwiedził, wniosek 2 charakterystyka małego księcia  ...

Język polski

charakterystyka małego księcia

charakterystyka małego księcia...

Język polski

Charakterystyka Małego Księcia - bohatera którego, wyjątkowo cenię.

Charakterystyka wybranego bohatera literackiego (którego wyjątkowo cenie lub nie lubię).

Postać literacka, którą zawsze darzyłam dużą sympatią, a nawet mogę powiedzieć- ceniłam i podziwiałam, to Mały Książe Antoine’a De ...

Język polski

Charakterystyka Małego Księcia.

Mały Książę to tytułowy bohater utworu Antoine de Saint-Exupery. Poznajemy go gdy niespodziewanie zjawia się na Saharze, prosząc rozbitego tam pilota samolotu o narysowanie baranka. Chłopiec pochodził z planety Asteroiy B-612.

Ma...

Język polski

Charakterystyka Małego Księcia

Mały Książę to tytułowy bohater utworu A. de Saint Exupery’ego. Ten „niezwykły mały człowieczek” niespodziewanie znalazł się na Saharze.

Mały Książę to czarujące dziecko o kruchej budowie ciała. Jasne włosy chłopczyk...