Opis Narnii

Narnia jest to przepiękna kraina, którą zamieszkują ludzie mówiące zwierzęta karły olbrzymy fauny centaury i dużo innych stworzeń.

Narnia to niewielkie królestwo. Jej wschodnią granicę stanowi wybrzeże Wielkiego Oceanu Wschodniego. Królem Narnii jest lew Aslan, który rządzi nią sprawiedliwie i uczciwie. Tam zawsze jest wiosna, piękna zieleń, pachnące kwiaty i wszyscy są szczęśliwi. Bramą do tego niezwykłego świata była stara szafa w domu tajemniczego profesora. Pewnego razu Biała Czarownica zaatakowała Narnię i nastąpiła stuletnia zima. W środkowej części Narnii stał Kamienny Stół, na którym Biała Czarownica zabiła Aslana. Tam też Aslam zmartwychwstał. Zakończyła się ona gdy rodzeństwo: Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja Pevensie przedostali się do Narnii przez starą szafę i przy pomocy Wielkiego Lwa Alana pokonali Czarownicę. Następnie zostali królami i po kilkunastu latach wrócili do naszego świata.

Myślę, że Narnia to kraina, w której mogły by mieszkać wszystkie stworzenia na świecie i wszyscy ludzie żyliby w zgodzie.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Opis Narnii i jej mieszkańców, część I "Lew, Czarownica i Stara Szafa"

OPIS NARNII:
Narnia jest to przepiękna kraina, którą zamieszkują ludzie, mówiące zwierzęta, karły, olbrzymy, fauny, centaury i dużo innych stworzeń.

Narnia to niewielkie królestwo. Jej wschodnią granicę stanowi wybrzeże W...

Język polski

Na jakim rozdziale książki ,,Opowieści z Narnii" jest opis Narnii ?

Na jakim rozdziale książki ,,Opowieści z Narnii" jest opis Narnii ?...

Język polski

Opis Narnii

Narnia to bajeczna kraina wiecznie skuta lodem. Mieszkają w niej mówiące drzewa i zwierzęta, fauny, olbrzymy oraz skrzaty. Wszystkie stworzenia mieszkające w Narnii czekają na wyzwolenie krainy spod władzy Białej Czarownicy. Ta kraina jest p...

Język polski

Aslan przedstawienie postaci oraz opis najciekawszej sceny z lektury "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa".

Aslan potężny lew, jednocześnie dobry i groźny. Posiada złotą, błyszczącą grzywę i wielkie, poważne, królewskie oraz przenikliwe oczy. Jego głos jest głęboki, trochę dziki, "przywodzący na myśl ciężkie złoto". Aslan to stworzyci...

Język polski

Napisz opis postaci literackiej - faun Tumnus ( "Opowieści z Narnii" ) ( wygląd i charakter ) Pliss na dziś ( 22.05.17 ) do 20:30 Daje naj !!!

Napisz opis postaci literackiej - faun Tumnus ( "Opowieści z Narnii" ) ( wygląd i charakter ) Pliss na dziś ( 22.05.17 ) do 20:30 Daje naj !!!...