Opis Narnii

Narnia jest to przepiękna kraina, którą zamieszkują ludzie mówiące zwierzęta karły olbrzymy fauny centaury i dużo innych stworzeń.

Narnia to niewielkie królestwo. Jej wschodnią granicę stanowi wybrzeże Wielkiego Oceanu Wschodniego. Królem Narnii jest lew Aslan, który rządzi nią sprawiedliwie i uczciwie. Tam zawsze jest wiosna, piękna zieleń, pachnące kwiaty i wszyscy są szczęśliwi. Bramą do tego niezwykłego świata była stara szafa w domu tajemniczego profesora. Pewnego razu Biała Czarownica zaatakowała Narnię i nastąpiła stuletnia zima. W środkowej części Narnii stał Kamienny Stół, na którym Biała Czarownica zabiła Aslana. Tam też Aslam zmartwychwstał. Zakończyła się ona gdy rodzeństwo: Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja Pevensie przedostali się do Narnii przez starą szafę i przy pomocy Wielkiego Lwa Alana pokonali Czarownicę. Następnie zostali królami i po kilkunastu latach wrócili do naszego świata.

Myślę, że Narnia to kraina, w której mogły by mieszkać wszystkie stworzenia na świecie i wszyscy ludzie żyliby w zgodzie.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Opis Narnii i jej mieszkańców, część I "Lew, Czarownica i Stara Szafa"

OPIS NARNII:
Narnia jest to przepiękna kraina, którą zamieszkują ludzie, mówiące zwierzęta, karły, olbrzymy, fauny, centaury i dużo innych stworzeń.

Narnia to niewielkie królestwo. Jej wschodnią granicę stanowi wybrzeże W...

Język polski

Opisz Narnię... Proszę o opis Narnii na jutro ;/ opis ma zawierac około pół strony A4 PS:Nie pisać opisu całej książki tylko opis krainy Narnii Daje najj ;3 Pomoccyy!!!

Opisz Narnię... Proszę o opis Narnii na jutro ;/ opis ma zawierac około pół strony A4 PS:Nie pisać opisu całej książki tylko opis krainy Narnii Daje najj ;3 Pomoccyy!!!...

Język polski

Opis Narnii z książki Lew,Czarownica i Stara Szafa dość długi.Opis Narnii z książki Lew,Czarownica i Stara Szafa dość długi.Pilnie proszę o pomoc

Opis Narnii z książki Lew,Czarownica i Stara Szafa dość długi.Opis Narnii z książki Lew,Czarownica i Stara Szafa dość długi.Pilnie proszę o pomoc...

Język polski

Opis Narnii z książki Lew,Czarownica i Stara Szafa dość długi.Opis Narnii z książki Lew,Czarownica i Stara Szafa dość długi.

Opis Narnii z książki Lew,Czarownica i Stara Szafa dość długi.Opis Narnii z książki Lew,Czarownica i Stara Szafa dość długi....

Język polski

Na jakim rozdziale książki ,,Opowieści z Narnii" jest opis Narnii ?

Na jakim rozdziale książki ,,Opowieści z Narnii" jest opis Narnii ?...

Język polski

Na której stronie lektury „opowieści z Narnii" jest opis Narnii??? Pomożecie mam to na jutro podkreślić :C

Na której stronie lektury „opowieści z Narnii" jest opis Narnii??? Pomożecie mam to na jutro podkreślić :C...