Nowości w kosmetyce

Już chyba przyzwyczailiśmy się do tego, że co pewien czas w dziedzinie kosmetyki pojawia się jakiś nowy, niespotykany do tej pory składnik. Najczęściej jest to substancja, która ma opóźnić proces starzenia się skóry oraz wspomóc w pewnym stopniu naprawę niekorzystnych zmian jakie już zdążyły nastąpić w skórze. Nic w tym dziwnego, w końcu "groźba" zmarszczek to jeden z głównych powodów troskliwej pielęgnacji i poszukiwania przez kobiety coraz to nowszych specyfików.

W dermatologii, kosmetologii i chirurgii estetycznej do niedawna panowało przekonanie, że zabiegi przynoszące widoczną poprawę wyglądu muszą być uciążliwe i bolesne, natomiast prawo do ich wykonywania mają jedynie lekarze. Jednak dzięki odkryciom kosmetologów ten pogląd zaczyna się zmieniać. Na rynku pojawiło się nowe urządzenie, które już na dobre zagościło w salonach kosmetycznych i cieszy się ogromnym uznaniem klientek ? mezoterapia bezigłowa, alternatywa do tradycyjnej mezoterapii, która mimo swej bardzo dobrej skuteczności, niestety niesie ze sobą wiele objawów niepożądanych:
ból podczas wstrzyknięć
rumień i obrzęk
stany alergiczne
zasinienia i krwiaki.

Wszystkie te objawy skłoniły przemysł kosmetyczny do szukania innych metod pokonania bariery naskórka. Powstała tzw mezoterapia bezigłowa, czyli nieinwazyjny zabieg o porównywalnych efektach, który może być wykonywany zarówno przez kosmetyczkę, jak i lekarza.

Mezoterapia bezigłowa jest nowoczesną metodą, w której transport substancji czynnych w głąb skóry właściwej umożliwiają:
pole elektryczne wykorzystujące zjawisko elektroporacji
fale ultradźwiękowe

Elektroporacja ? jest to proces zachodzący w błonie komórkowej pod wpływem wysokonapięciowych pól elektrycznych. Ich krótkotrwałe (trwające milisekundy) działanie powoduje odwracalne zmiany w strukturze błony komórkowej (szczególnie w jej składnikach lipidowych), w której powstają pory. Jest to proces bezpieczny, gdyż nie uszkadza błon komórkowych, a pozwala wprowadzić do poszczególnych komórek cząsteczki preparatów kosmetycznych. Pobudza także komórki do pinocytozy. Jest to forma pochłaniania przez komórkę substancji rozpuszczonych (endocytoza). Podczas pinocytozy pobierane są na przykład drobiny białek lub inne wielkocząsteczkowe substancje rozpuszczalne w wodzie. Małe kropelki płynu zostają uwięzione w mikrofałdach błony komórkowej, z której odrywają się od strony cytoplazmy
drobne pęcherzyki. Płynna zawartość pęcherzyków przenika powoli do cytoplazmy, podczas gdy pęcherzyki zmniejszają się stopniowo, aż w końcu zanikają. Dzięki temu cząstki preparatów
kosmetycznych działają nawet po zakończeniu zabiegu, co przedłuża jego efekt. (Czas działania jest uzależniony od aktywności samych preparatów; średnio można założyć 24-48 godzin).

Ultradźwięki - wykorzystywane są w kosmetyce od 1996 roku. Kiedy głowica aparatu ultradźwiękowego dotyka skóry, na styku tych płaszczyzn zachodzi wiele reakcji. Początkowy efekt cieplny stanowi przygotowanie do zabiegu.
Mikromasaż, przez swoje działanie mechanicznie, powoduje powstanie w tkankach pewnego nadciśnienia, co zwiększa przepuszczalność błon komórkowych i ułatwia wydalanie produktów przemiany materii oraz przyswajanie przez komórki składników odżywczych. Wyraźnie poprawia się regeneracja komórek. Skóra i tkanka mięśniowa stają się dzięki temu zdrowsze
i bardziej sprężyste. Ultradźwięki ułatwiają wchłanianie preparatów kosmetycznych w skórę (sonoforeza). Dotyczy to nawet związków wielkocząsteczkowych, które w innych warunkach
nie penetrują w głąb skóry.
Skojarzone działanie elektroporacji i ultradźwięków - zapewnia głębokie i równomierne wnikanie substancji aktywnych w skórę, niemożliwą w przypadku innych systemów dyfuzyjnych.
Metoda ta gwarantuje szybkie i widoczne rezultaty w redukcji zmarszczek i linii, np. fałd nosowo-wargowych, ?kurzych łapek?, w zabiegach liftujących, poprawiających koloryt i strukturę skóry. Jest to jedyna metoda dająca możliwość doboru koktajli zabiegowych dostosowanych do potrzeb
klienta.

Wskazania do zabiegu:
? utrata elastyczności skóry,
? profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
? cellulit,
? rozstępy.
Najlepszy efekt przynosi seria zabiegów,
początkowo jeden na tydzień
przez dwa miesiące, potem jeden na
miesiąc dla podtrzymania efektu.

Gwarantowane efekty
serii zabiegów:
? wyraźny efekt liftingu,
? redukcja zmarszczek i bruzd,
? poprawa kolorytu i struktury skóry,
? redukcja cellulitu,
? pobudzenie procesów naprawczych
w skórze.

Największą nowością w kosmetyce w minionym roku stała się żurawina kanadyjska. Firmy kosmetyczne już uczestniczą w wyścigu o najlepszy i najskuteczniejszy kosmetyk zawierający wyciągi z owoców tej malutkiej krzewinki.
Żurawina wytwarza owoce o niezwykłych właściwościach. Od wieków żurawinę stosowano w medycynie ludowej, szczególnie w Polsce i w Ameryce Północnej. Współczesna medycyna poleca ją jako panaceum na wiele schorzeń.
Według Amy Howell z Rutgers University, żurawina należy do czołówki roślin o udowodnionych właściwościach prozdrowotnych. Zawiera dużo antyutleniaczy, które zapobiegają szkodom wyrządzanym przez wolne rodniki.

Owoce żurawiny zawierają:
witaminę C,
witaminę A,
witaminę B1,
witaminę B2,
witaminę P,
pektyny,
błonnik,
węglowodany,
żelazo,
wapń,
magnez,
fosfor,
potas,
jod,
kwas cytrynowy,
kwas chininowy,
kwas jabłkowy
kwas benzoesowy,
kwas hipurynowy
fruktozę,
flawonoidy(kwercetynę,kemferol),
antocyjany(cyjanidynę,delfinidynę,peonidynę,malwidynę)
flawonole,
taniny,
glikozydy flawonoidowe.

Sok z żurawiny wykazuje wielokierunkowe działanie kosmetyczne na skórę:
doskonale nawilża
reguluje pH skóry
działa liftingująco
ma właściwości antyoksydacyjne (spowalnia proces starzenia się skóry)
remineralizuje skórę
działa antybakteryjnie
działa przeciwgrzybiczo
dostarcza naturalnych witamin
wzmacnia odporność immunologiczną skóry


Firma NOREL proponuje kilka zabiegów z wykorzystaniem żurawiny, np. Żurawinowy Body-Lift Norel - jest to ekskluzywny zabieg odżywczo-liftingujący, polecany każdej zestresowanej osobie. Rewelacyjnie działa na skórę przesuszoną, zniszczoną nadmiernym opalaniem. Dla osób palących papierosy jest to dobry sposób na poprawę kolorytu skóry. Piękny zapach owoców żurawiny towarzyszy przez cały czas trwania zabiegu.

EFEKTY ZABIEGU:
- rewitalizacja
- odzyskanie jędrności, elastyczności i właściwego kolorytu skóry
- poprawa mikrokrążenia
- długotrwałe nawilżenie
- działanie anti-age
- ochrona bariery immunologicznej (bardzo duża ilość antyoksydantów, flawonoidów i tocotrienoli)

Do pielęgnacji domowej firma Norel proponuje : Satynowy olejek żurawinowy.


Naukowcy wciąż intensywnie pracują, szukając ciągle czegoś nowego, co w pełni spełni nasze oczekiwania. Jedne nowości okazują się rewelacją, inne odchodzą w zapomnienie, gdyż nie dały oczekiwanych rezultatów. Faktem jest jednak, że jak na razie naukowcom nie udało się znaleźć "cudownego środka" pozwalającego całkowicie uniknąć procesu starzenia się, tak więc póki co zmarszczki to naturalny proces zapisany w naszych genach.


Bibliografia :

cabines /A/ luty-marzec 2008 artykuł firmy CLARENA
www.ocean-urody.pl

Dodaj swoją odpowiedź
Kosmetologia

Masaż w walce z cellulitem

Na łamach prasy, szczególnie kobiecej, możemy przeczytać wiele artykułów dotyczących cellulitu, jak go zwalczać, pozbywać się, co najlepiej stosować. Ale każdy z nich pisany jest z innej perspektywy. Wydawałoby się , iż z powodu ciąg...