Sprawozdanie z wycieczki do berlina.

W piatek 9 maja 2005r. grupa uczniow klasy 2b pojechala na wycieczke do stolicy Niemiec.Celem było zapoznanie nas z „żywą historią” stolicy Niemiec i zebranie
oraz zaprezentowanie najciekawszych zabytków tego miasta.
Gdy dotarlismy na miejsce przywital nas przewodnik. Zaczelismy zwiedzac od dzielnicy Zoologischer Garten gdzie podziwialismy Zoo berlinskie. Nastepnie zwiedzalismy Brame Brandenburska oraz Siegessaule- kolumne zwyciestwa. Stamtad udalismy sie do siedziby bundestagu czyli Reichstagu, po czym zwiedzalismy ratusz-Rothes Rathaus i Grunewaldtrum. Nastepnie podziwialismy katedre berlinska oraz Mur berlinski, ktory wywarl na nas duze wrazenie. Kolejnym punktem naszej wycieczki bylo Muzeum Egipskie i Żydowskie oraz palac w dzielnicy Charlottenburg.
Ostatnim punktem naszej wycieczki bylo zwiedzanie lotnisk. Jako pierwsze odwiedzilismy Tegel , a nastepnie Tempelhof i Schonefelde. Na zakonczenie wycieczki udalismy sie do centrum handlowego Karstad w dzielnicy Osloer Str., gdzie wszyscy kupili pamiatki. Po czym bardzo zmeczeni i wyczerpani wrocilismy do Szczecina.
Ta wycieczka byla bardzo ciekawa i pasjonujaca. Podobaly mi sie wszytskie zabytki jakie podziwialismy. Najberdziej spodobala mi sie kolumna wolnosci- Siegessaule. Widok z niej byl nie samowity. Z checia bym powtorzyla ta wycieczke.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Sprawozdanie z wycieczki do berlina.

W piatek 9 maja 2005r. grupa uczniow klasy 2b pojechala na wycieczke do stolicy Niemiec.Celem było zapoznanie nas z „żywą historią” stolicy Niemiec i zebranie
oraz zaprezentowanie najciekawszych zabytków tego miasta.
Gdy dotarlismy...