List do koleżanki zachęcający do przeczytania 'Zemsty'.

Międzyzdroje12.04.2014r
Droga Kasiu!
Na wstępie witam Cię serdecznie i dziękuję za Twój list. Zaproponowane przez Ciebie książki były tak wciągające, że przeczytałam je jednym tchem. Mam nadzieję że i moja propozycja okaże się dla Ciebie interesująca. Niedawno skończyliśmy przerabiać bardzo ciekawą książkę pod tytułem ,,Zemsta’’. Napisał ją Aleksander Fredro, jest podzielona na 4 akty ,a w każdym z nich znajduje się kilka scen. . Przede wszystkim jest krótka i fajnie podzielona, dzięki czemu strony wglądają przejrzyście. Na początku zniechęcała mnie , lecz po jakimś czasie stwierdziłam, że jest świetna. Przeniosła mnie w tamte czasy, zaciekawiła swymi zwrotami akcji, a przede wszystkim fabułą. Książka opisuje czasy z końca XVIII wieku, opowiada o sporze dwóch króli :Cześnika i Rejenta. Najciekawszą postacią według mnie jest Papkin, ponieważ jest postacią komiczną, wprowadza do książki humor zachęcający przy tym do dalszego czytania. Myślę, że zainteresuje Cię również wątek romantyczny, czyli trudna miłość Klary i Wacława. Wiem, że lubisz szczęśliwe zakończenia, więc powinnaś być zadowolona. Może oglądałaś film nakręcony na podstawie tej książki? Jeśli tak nie zrażaj się tym, książka, a film to dwa różne światy. A tak na marginesie, dawno się nie widziałyśmy i interesuje mnie co u Ciebie słychać?
Życzę miłej lektury.
P.S. Czekam na odpowiedź i propozycję terminu spotkania. Ola

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

List do koleżanki zachęcający do przeczytania 'Zemsty'.

Międzyzdroje12.04.2014r
Droga Kasiu!
Na wstępie witam Cię serdecznie i dziękuję za Twój list. Zaproponowane przez Ciebie książki były tak wciągające, że przeczytałam je jednym tchem. Mam nadzieję że i moja propozycja okaże ...

Język polski

Opracowanie lektury Grahama Mastertona "Krew Manitou".

Opracowanie lektury Grahama Mastertona, pt. Krew Manitou.

1. Świat przedstawiony.

a) Czas akcji ? teraźniejszość, rok 2002, akcja książki toczy się przez dwa dni.
Miejsce wydarzeń ? Ameryka, Nowy Jork.

b) Boha...