Stworzenie świata przez Boga

Pierwszą rzeczą, którą stworzył Bóg, były niebo i ziemia, na której znajdowały się bezbrzeżne wody i ciemność. Stwórca uczynił więc światłość i oddzielił ją od ciemności, w ten sposób powstał dzień i noc. Tak upłynął poniedziałek. Następnie Bóg stworzył sklepienie pomiędzy wodami, które nazwał niebem, i tak minął wtorek. Kolejnym dziełem Bożym było morze i ziemia, na której wyrosła różnoradna roślinność. W ten sposób minęła środa. W czwartek powstały ciała niebieskie i pory roku. Następny dzień Architekt poświęcił na przygotowanie wód i powietrza, by były pełne ryb, gadów i ptaków. Tak zakończył się piątek. W sobotę Bóg zapełnił ziemię tysiącami zwierząt, od najmniejszych do największych. Powołał też do życia mężczyznę i niewiastę. Pobłogosławił im i podarował cały świat, aby mogli szczęśliwie żyć. Wielki Budowniczy postanowił odpocząć i ustanowił ten dzień świętym, by ludzie po ciężkiej pracy mieli czas na odpoczynek. Tak zakończył Stwórca wielkie dzieło tworzenia Świata.

Dodaj swoją odpowiedź
Religia

Czy można pogodzić wiarę w stworzenie świata przez Boga z naukowymi teoriami na jego powstanie?

Ostatnio na lekcji religii poruszaliśmy temat tzw. ?tajemnicy początku?, czyli historii powstania świata i człowieka. Jest to temat dość zawiły i wymagający głębszego zastanowienia. Ja uważam, że można pogodzić wiarę w stworzenie świ...

Język polski

dlaczego wierzysz w stworzenie świata przez boga? Podaj 3 argumenty

dlaczego wierzysz w stworzenie świata przez boga? Podaj 3 argumenty...

Język polski

Zinterpretuj kolejność stworzenie świata przez Boga

Zinterpretuj kolejność stworzenie świata przez Boga...

Język polski

Stworzenie świata przez Boga

Pierwszą rzeczą, którą stworzył Bóg, były niebo i ziemia, na której znajdowały się bezbrzeżne wody i ciemność. Stwórca uczynił więc światłość i oddzielił ją od ciemności, w ten sposób powstał dzień i noc. Tak upłynął pon...

Język polski

Wizja Boga w literaturze polskiej od czasów średniowiecza.

"Jestem, który Jestem"
Wj 3,14

Stworzenie świata przebiegało stopniowo. I dzięki temu Bóg objawił się jako prawdziwy Artysta. Jego dzieło zostało utrwalone w opisie biblijnym. Dlatego też wobec pytań o sens istnien...

Język polski

Stworzenie świata i grzech pierwszych ludzi.

Księga Rodzaju opowiada historie początku świata i ludzkiego rodu. Jej autorzy posługują sie jezykiem mitu, bowiem stworzyli oni archetypowe opowiadanie. Stworzenie świata w Bibilii wpraowadza w zasadzniczą problematyką tego utworu.
W Bi...