Król Maciuś Pierwszy - krótkie streszczenie.

Książka p.t.:,,Król Maciuś Pierwszy" opowiada o chłopcu, który został Królem, gdyż zmarli jego rodzice.Chciał dobrze rządzić krajem, więc dawał dzieciom to, co pisały w listach.Dorośli chcieli papierosy, lecz Maciuś mówił im, że dzieci nie mają pieniędzy, a oni tak, więc mogą sobie kupić.Na początku tej lektury było dużo mowy o wojnie, na którą uciekł z Felkiem.Był to jego kolega, z którym pisał listy.Król wiele podróżował do innych królów, np. do króla Bum-Druma, władcy ludożerców.Dał Maciusiowi dużo złota na jego nowe reformy. Król Bum-Drum był bardzo bogaty i za naszyjnik dawał nawet garść pieniędzy. Po powrocie z Afryki wprowadził dwa parlamenty: jeden dzieci a drugi dorosłych. Dzieci pisały własną gazetę i miały własnych ministrów.Powstało zoo, fabryka łyżew, cukierków i czekolady. Maciuś podpisał podsunięte mu papiery, które prowadziły do kolejnej, przegranej, wojny.Trzej królowie wysłali go na bezludną wyspę.
Autor powieści chce nam powiedzieć, że gdy ma się władzę, jest trudno. Uczy nas odpowiedzialności, samodzielności, tolerancji i współpracy z rówieśnikami.

POLECAM ten tekst, zmieńcie tylko trochę formę. magdzia165

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Król Maciuś Pierwszy - krótkie streszczenie.

Książka p.t.:,,Król Maciuś Pierwszy" opowiada o chłopcu, który został Królem, gdyż zmarli jego rodzice.Chciał dobrze rządzić krajem, więc dawał dzieciom to, co pisały w listach.Dorośli chcieli papierosy, lecz Maciuś mówił im,...