Streszczenie Król Maciuś pierwszy-prosze żeby było krótkie

Król Maciuś obejmuje tron po śmierci starego władcy.Razem z  Felkim  ucieka w przebraniu na front.Maciuś odznacza się niezwykłą odwagą,ucieka z niewoli.W stolicy zastępuje go lalka, pozwala ona ukryć przed ludem jego zniknięcie.W końcu wszystko się wydaje .Wojska Maciusia wygrały wojnę.Po powrocie z frontu Maciuś zmienił się.Zaczął rzeczywiście rządzić.Przedewszystkim zajął się losem dzieci.Kazał im rozdawać czekolady,wysyłać na wakacje, budował karuzele.Pomagał mu w tym Felek.Maciuś odwiedza trzy państwa, przebywa u króla ludożerców.W kraju czekano na Maciusia.Ministrowie opracowali konstytucję,król powołał  do rządzenia cały naród.Odbył się wielki zjazd królów w stolicy państwa Maciusia.Parlament dzieciecy uchwala zmianę ról.Dorośli mają chodzić do szkoły a dzieci przejmują ich władzę.W kraju zapanowałchaos.Maciuś usiłuje przerwać  rozpad państwa.Na kraj ruszyły wrogie armie.Król postanawia się bronić , posłużył się nawet zwierzętami z ZOO.Niestety stolica poddała się.Miasto wyrzekło się Maciusia.Młody władca dostał się do niewoli, za to że chciał być królem wszystkich dzieci.Został skazany na bezludną wyspę.

Język polski

Streszczenie Król Maciuś pierwszy-prosze żeby nie było za długie i za krótkie pliss...