Rynek pracy może być dobrze rozbudowany jak w Niemczech, Wielkiej Brytanii a także słabo jak w Polsce i Ukrainie. Jeśli Ci chodziło o Polskę to powiem skąd mamy słabo rozwinięty rynek pracy ponieważ małe jest zatrudnienie w miejscach finansowanych przez państwo co wiąże się z umową o pracę co w naszym kraju to nie jest za częste a także coraz większe wymagania pracodawców względem pracowników. Rząd nie pomaga prywatnym przedsiębiorcom ,te ich nie wielkie zniżki czy dopłaty przy krajach Zachodnich to śmieszne pieniądze przez co większość zakładów upada w pierwszym roku co wiąże się ze stratą pracy przez pracowników a to z kolei z powiększająca się liczbą bezrobocia . Do tego w Polsce dominuje "umowa zlecenie "ludzie ambitni nie chcą nie doczekać się swojej emerytury więc także nie są zmotywowani do pracy. Tak dużo się nie rozpisując mamy mało zakładów pracy, za mała pomoc państwa a także zbyt duże wymagania względem młodych ludzi stąd powiększające się bezrobocie i krytyczny rynek pracy.
- rachunki (czynsz, prąd, gaz, telefon, internet) - raty kredytów ( jak ktoś ma) - wyżywienie - środki czystości i chemia gospodarcza - dojazdy do pracy (paliwo lub bilety) - wydatki na odzież, ubranie - kultura, sztuka (kino, teatr, muzeum) , jak starczy ;)
Historia mysli Ekonomicznej -odp. na pytania z egzaminu I rok
1.Metodologia nauki mówi o dwóch tradycjach euklidesowo-kartezjańskiej i babilońskiej (stoickiej). Czym one różnią się i jakie ma to znaczenie dla nauki ekonomicznej? Tradycja euklidesowo-kartezjańska (aksjomatyczno-dedukcyjna) – w tej tr...
Zagadnienia z psychologii społecznej
1.Co jest przedmiotem psychologii społecznej?
2.Co to jest sytuacja społeczna i jakie są jej rodzaje?
3.Co to są schematy społeczne? Jakie są ich funkcje i rodzaje?
4.Scharakteryzuj trzy zasady budowy schematów społecznych.
5...