Dlaczego przydatne jest czytanie książek?

Dlaczego przydatne jest czytanie książek? Książki towarzyszą człowiekowi od zalania dziejów. Bez wątpnienia można powiedzieć, że są wielkim przyjacielem człowieka. Dobrej książki nie uda się zastąpić nawet najlepszym filmem. Czytając ciekawą książkę można bardzo miło spędzić czas.
Pierwszym dowodem na to, że przydatne jest czytanie książek jest to, iż uczymy się przez to ortografii i gramatyki. Czytając dużo, automatycznie zapamiętujemy jak pisać poprawnie. Dzięki temu lepiej piszemy dyktanda. Czytając książki możemy także zdobyć wiedzę w dziedzinie gramatyki. Żeby pisać poprawnie nie trzeba się dużo uczyć, lecz czytać jak najwięcej książek.
Po drugie czytając książki wzbogacamy swoją wyobraźnię oraz stajemy się bardziej wrażliwi na losy innych ludzi. Po przeczytaniu ksiązki takiej jak np. "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego, czytelnik uświadamia sobie co jest najważniejsze w życiu. Dla głównych bohaterów tej książki Alka, Zośki i Rudego takie rezczy jak: pieniądze, sława i dobrobyt nie mają znaczenia. Najważniejsze dla nich są: przyjaźń, rodzina i ojczyzna.
Po trzecie większość książek korzystnie działa na umysł człowieka. Postępowanie głównych i drugoplanowych bohaterów często jest godne naśladowania. Przykładem może być hobbit Frodo, główny bohater "Władcy pierścieni" J.R.R Tolkiena, który całkowicie poświęcił się dla dobra innych. zwalczając swoje wady i doskonaląc umiejętności.
Podsumowując uważam, że książki są bardzo przydatne w codziennym życiu. Nie tylko pogłębiają naszą wiedzę, ale także rozwijają naszą wyobraźnię. Książki są nazywane lekarstwem dla umysłu. Nie powinniśmy zastępować ich telewizorem lub komputerem.

PS. MOŻE TO TROCHĘ KRÓTKIE, ALE SIĘ STARAŁAM ! ;)

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Dlaczego przydatne jest czytanie książek?

Dlaczego przydatne jest czytanie książek? Książki towarzyszą człowiekowi od zalania dziejów. Bez wątpnienia można powiedzieć, że są wielkim przyjacielem człowieka. Dobrej książki nie uda się zastąpić nawet najlepszym filmem. Czytaj...

Pedagogika

Pedagogika wczesnoszkolna

1.Pedagogika wczesnoszkolna jako dyscyplina pedagogiczna- miejsce PW wśród dyscyplin pedagogicznych
Aktywność własna jest podstawą poznania, rozwoju. Wyzwalanie aktywności własnej dziecka. Należy uwzględnić warunki w jakich odbywa si...

Język polski

Jak napisać pracę magisterską - uwag technicznych kilka

Wstęp

Zasadniczą kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę przy pisaniu pracy magisterskiej jest to, aby na każdym etapie jej powstawania starać się być w ścisłym kontakcie z promotorem. Faktycznie bowiem to on decyduje o ostatecz...

Dydaktyka

Jak napisać pracę magisterską - kilka technicznych uwag

Uczelnia
Instytut
/Pracownia/

Jan Kowalski
nr albumu: XXXX
Jak napisać pracę magisterską -
- uwag technicznych kilkaPraca /tu wstaw „magisterska”/
na...