Przyjaciel - kto to taki?

Moim zdaniem przyjaciel to bardzo ważna osoba. Przyjaźń to duchowa więź łącząca dwoje ludzi, znaczy to, że przyjaciele się świetnie rozumieją i wyczuwają swoje nastroje. Często łączą ich wspólne zainteresowania i podobne poglądy.

Przyjaciel to ktoś, komu można bezgranicznie zaufać i nie musimy się bać, że zdradzi komuś nasz sekret. Jest to także osoba, która zawsze nas wspiera i stara zrozumieć, oraz staje po naszej stronie i broni naszego dobrego imienia. W razie problemów oferuje swoją pomoc i troszczy się o nas. Dba o rozwój przyjaźni, jest zaangażowany w podtrzymywanie więzi. Dobry przyjaciel jest wierny, nie zdradza tajemnic i nie plotkuje na nasz temat. Akceptuje nas całkowicie i jest tolerancyjny. Potrafi szczerze powiedzieć o tym, co mu się w nas nie podoba, abyśmy mogli to zmienić. W przyjaźni jest bezinteresowny, nie czerpie z tego żadnych materialnych korzyści. Idealny przyjaciel jest naszą bratnią duszą.

W literaturze bardzo często spotykamy się z motywem przyjaźni. Dobrym przykładem jest zażyłość Małego Księcia i Lisa. Lis tłumaczy mu, że najpierw trzeba oswoić drugiego człowieka, oraz zwrócić uwagę na jego charakter, a nie wygląd. Mówi, że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Uczy chłopca także "ceremonii" polegającej na przygotowaniach do spotkania z przyjacielem w ustalonym rytuale. Uświadamia mu ważną rzecz-że przyjaźń innej istoty decyduje o jej wyjątkowości.

Podsumowując, przyjaźń jest bardzo pięknym uczuciem, a przyjaciel to jedna z najbliższych nam osób. Powinniśmy go szanować i zawsze chcieć dla niego jak najlepiej. Przyjaźń to relacja działająca w obie strony. Nie możemy oczekiwać ciągłych poświęceń ze strony przyjaciela, sami nie dając nic od siebie. Dlatego musimy ciągle starać się oraz troszczyć o naszego przyjaciela.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Napisz kilka zdań na temat : prawdziwy przyjaciel - kto to taki? proszę na dziś

Napisz kilka zdań na temat : prawdziwy przyjaciel - kto to taki? proszę na dziś...

Język polski

Przyjaciel,kto to taki? Napisz wypracowanie na ten temat

Przyjaciel,kto to taki? Napisz wypracowanie na ten temat...

Język polski

Kto to taki przyjaciel? napisz w ponad 5 zdaniach.Pomocy!

Kto to taki przyjaciel? napisz w ponad 5 zdaniach.Pomocy!...

Język polski

Mój przyjaciel z dzieciństwa

Pewnego jesiennego wieczoru, gdy właśnie czytałem książkę wleciało do mego pokoju coś bardzo przypominającego wielkością i rozmiarami talerz do zupy. To „coś” wylądowało na biurku i otworzyły się w nim małe drzwiczki. Wyszedł z...

Język polski

Jest taki czas i miejsce gdzie człowiek czuje się szczęśliwy.

Jest taki czas i miejsce,gdzie czuję się szczęśliwy. Bardzo często powracam w to miejsce myślami. Beztroskie chwile, cudny czas, piękno, które mnie otacza daje tyle radości. Wszystkie brudy tego świata jakby nie istniały, znikły, przepad...