Czy warto marzyć?

Teza: Czy warto marzyć?

Marzenia są nieodłączną częścią naszego życia. Dzięki nim jesteśmy szczęśliwsi i choć na chwilę możemy (właśnie dzięki nim) uwolnić się od szarej, nudnej codzienności. Co prawda są tylko naszymi wybujałymi myślami i marzeniami, ale czasem sprawiają iż człowiek osiąga swe marzenia poprze ciężką pracę i poświęcenie, a to z kolei uczy go, że ciężka praca zawsze się opłaca. Nie tylko w XXI wieku ludzie udają się w pogoń za marzeniami. Już wcześniej ludzie to robili. Pogoń za nimi, bujanie w chmurach i marzenia o niebieskich migdałach towarzyszą nam od zawsze. Jeśli zauważymy, że każdy zasługuje na szczęście dojdziemy do wniosku, że każdy ma prawo marzyć. Czy na pewno? Zaraz się nad tym zastanowimy.

Marzenia są oczywiście jak najbardziej pozytywne. Pozwalają na oderwanie się od świata rzeczywistego i zatopienie w nich, a to oznacza odpoczynek.
Myśląc o niebieskich migdałach wykorzystujemy wyobraźnię. Jest to oczywiście plus. Prowadzą one do samorealizacji. Dążąc do spełnienia marzeń wykorzystujemy to, co mamy w sobie najlepsze i uczymy się ciężkiej pracy, tak, więc (tym samym) pracujemy nad sobą.
Można pomyśleć, że marzenia mają same plusy, ale jednak nie. Ludzie, którzy ciągle żyją marzeniami nie dostrzegają świata rzeczywistego. Uczuć, problemów i ludzi. Marzenia pozwalają mu się zupełnie odizolować od świata i powstaje w ten sposób bariera, którą bardzo trudno przeskoczyć.

Teraz postaram się sensownie rozwinąć powyższe punkty.

Odpoczynek jest bardzo ważny w życiu pełnym problemów, problemów, którym człowiek jest zabiegany i musi być na każde zawołanie. Taki człowiek (jak każdy inny) potrzebuje oderwania się od tego wszystkiego, przemyślenia swoich priorytetów i pomyślunku nad tym, co dla niego w życiu najważniejsze. Czasem dzięki takim niewinnym marzeniom dostrzegamy to, czego w codziennej bieganinie nie dostrzegamy. Kiedy wszystko tak już sobie przemyślimy i ustalimy sami ze sobą jesteśmy jacyś bardziej spokojniejsi i poukładani. Łatwiej nam jest dostrzec swoje dobre strony i prezentować je wszem i wobec, dzięki temu, używając swoich talentów dążymy do osiągnięcia samorealizacji, tym samym spełnienia marzeń.
Rozwijanie się poprzez wyobraźnię również jest bardzo ważne. Często przydatne przy czytaniu książek. Wyobraźnia jest jedną z tych cech, które są pozytywne. To dzięki niej powstało tyle wspaniałych filmów i bajek. Marząc wyobrażamy sobie coś, co w rzeczywistości ciężkie jest do osiągnięcia, ale kiedy to marzeń dodamy nutkę inwencji, ciężkiej pracy i wyobraźni otrzymujemy wyidealizowany obraz przyszłości, za którą tak tęsknimy.
Ludzie, którzy mają problemy z funkcjonowaniem w społeczeństwie starają się rozwiązać swoje problemy za pomocą marzeń. W swojej wyobraźni tworzą idealnego siebie oraz świat, w którym nie ma wojen, problemów i konfliktów, w którym czuje się swobodnie. Boją się wyjść poza obręb swojej wyobraźni i umysłu przepełnionego tylko tym, co dobre. Tacy ludzie nie są akceptowani i często boją się, że kiedy wyjdą ze swojej „skorupy” będzie jeszcze gorzej. Póki żyją marzeniami niczego nie osiągają, kiedy wprowadzają je w życie czują swoją wartość, bo aby osiągnąć samorealizację i marzenia trzeba bardzo ciężko pracować.

Uważam, że marzenia są czymś naprawdę wspaniałym. Pozwalają na tworzenia przyszłości idealnej w naszych umysłach. Sprawiają życie człowieka ciekawszym, kolorowym. To dzięki nim każdy z nas kiedyś coś osiągnie. Kiedyś na pewno zrozumiemy, że marzenia z dzieciństwa (całkiem przypadkowo, albo i nie) staną się realne i oczywiste. Marzyć powinien każdy. Dorosły, stary, młody. Marzenia są jedna cech, która łączy wszystkie pokolenia i to one powinny stanowić kluczową rolę w życiu człowieka.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Przemówienie "Czy warto marzyć"

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy....

Moje przemówienie będzie dotyczyć marzeń...Każdy z was po wysłuchaniu tego co chce wam przekazać niech zada sobie pytanie czy warto je mieć? czy warto marzyć?
Czy zdarzyło wam się kiedy�...

Język polski

Czy warto marzyć?

Na początku mojej rozprawki, której rozważam „czy warto marzyć” chciałam wam przybliżyć, co to są te marzenia:
Marzenia w języku polskim oznaczają przedmiot pragnień i dążeń,piękno płonność śmiałość
Moim zdaniem wat...

Język polski

Jak myślisz czy warto marzyć o czymś co się nie spełni? Napisałam w zeszycie TAK,WARTO ale teraz nie wiem jak uzasadnić swoje zdanie

Jak myślisz czy warto marzyć o czymś co się nie spełni? Napisałam w zeszycie TAK,WARTO ale teraz nie wiem jak uzasadnić swoje zdanie...

Język polski

Czy marzenia pomagają w życiu ? czy warto marzyć ? 8-10 zdań !! pls pilne [!!!!!!]

Czy marzenia pomagają w życiu ? czy warto marzyć ? 8-10 zdań !! pls pilne [!!!!!!]...

Język polski

czy marzenia pomagają w życiu ? czy warto marzyć ?

czy marzenia pomagają w życiu ? czy warto marzyć ?...