Charakterystyka Małego Księcia

Mały Książę to główny bohater książki. Pochodzi z planety B-612, która rozmiarami przypomina niewielki dom. Jest bardzo miły, sympatyczny i czarujący. Ma kruchą budowę ciała i jasne włosy. Najczęściej ubrany jest w długą szatę. Szyję ma owiniętą szalikiem.

Wyruszył w podróż po planetach, ponieważ chciał znaleźć przyjaciela. Cenił takie wartości jak: miłość i przyjaźń. Chciał być kochanym. Na każdej planecie czegoś się nauczył np. na planecie Latarnika-obowiązkowości. Podczas spotkania z lisem dowiedział się czym jest przyjaźń. Zadawał wiele pytań, na które żądał odpowiedzi. Nie kłamał. Słuchał opinii innych ludzi. Szanował ich poglądy.

Jego przyjaciółką była róża. Bardzo ją kochał. Podczas podróży znalazł się w ogrodzie pełnym róż. Wszystkie były piękne, lecz on darzył uczuciem różę z jego planety. Mały Książę nauczył się "patrzyć sercem". Był bardzo inteligentny i dojrzały jak na swój wiek. Dorastał podczas podróży po planetach. Szukał ideałów, które nie istnieją. Chciał dowiedzieć się prawdy o świecie i samym sobie.

Prowadził monotonne i smutne życie. Polegało ono na codziennym oglądaniu zachodów Słońca. Miał okołu siedmiu lat oraz lubił wymyślać ciekawe historie. Często zatracał się w marzeniach.

Moim zdaniem postać ta jest fantastyczna i godna podziwu. Możemy wziąć z niej przykład. Cenię Małego Księcia za pomysłowość i realizację swoich marzeń. Jest osobą twardo stąpającą po ziemi. Są także momenty, w których myśli o niebieskich migdałach i chodzi z głową w chmurach.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Małego Księcia

Charakterystyka Małego Księcia

Mały Książę to postać baśniowa. Nie wiemy dokładnie ile ma lat, jak się nazywa. Nie znamy też jego rodziców. Jednak książka pozwala nam na dokładne poznanie jego intrygującej osobowości.
...

Język polski

1 Etapy wędrówki małego Księcia  planeta, kogo odwiedził, wniosek 2 charakterystyka małego księcia  

1 Etapy wędrówki małego Księcia  planeta, kogo odwiedził, wniosek 2 charakterystyka małego księcia  ...

Język polski

charakterystyka małego księcia

charakterystyka małego księcia...

Język polski

Charakterystyka małego księcia na jutro Daje naj !!!

Charakterystyka małego księcia na jutro Daje naj !!!...

Język polski

Charakterystyka Małego Księcia. Daje NAJ

Charakterystyka Małego Księcia. Daje NAJ...

Język polski

Charakterystyka małego księcia?? Szybko

Charakterystyka małego księcia?? Szybko...