Opis obrazu Rembrandta "Powrót syna marnotrawnego"

Obraz autorstwa Rembrandta van Rijn nosi tytuł ,,Powrót syna marnotrawnego". Dzieło zostało namalowane w drugiej połowie XVII wieku. Przedstawia ono scenę z Biblii, pokazującą powrót skruszonego syna do domu ojca, który przebacza mu popełnione winy.

Artysta zastosował w tej kompozycji światłocień - mocno oświetla główne postacie, czyli ojca i syna, a słabiej postacie na dalszym planie. Na pierwszym planie dostrzegamy elegancko ubranego ojca oraz klęczącego przed nim syna. Twarz ojca wskazuje na to, że jest on szczęśliwy z powrotu swojego potomka do domu rodzinnego. Syn tuli się do ojca, chowa głowę w jego ramionach, aby czuć się bezpiecznie. Widać po jego ubiorze- podartych szatach i dziurawych butach, że żył w biedzie i niedostatku. Obok głównych bohaterów obrazu Rembrandta stoją prawdopodobnie jego dwaj słudzy. W głębi obrazu widzimy starszego syna starca. Po wyrazie twarzy możemy wywnioskować, że jest zaskoczony, niezadowolony z powrotu swojego brata do domu, można by nawet rzec- jest tym faktem rozgoryczony.

Obraz ma charakter refleksyjny. Pokazuje nam, że rodzicielska miłość jest w stanie przebaczyć nam wszystko. Obraz wywarł na mnie bardzo duże wrażenie, ponieważ doskonale ilustruje przypowieść o synu marnotrawnym.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

krótki opis::: Opis obrazu rembrandta "Powrót syna marnotrawnego" . 1) Na pierwszym planie 2) Opis głównych bohaterów postać Ojca 3) ręce ojca postać syna 4) nogi syna 5) Na drugim planie 6) Słownictwo opisujące kolory:: Różnobarwny, wielokolor

krótki opis::: Opis obrazu rembrandta "Powrót syna marnotrawnego" . 1) Na pierwszym planie 2) Opis głównych bohaterów postać Ojca 3) ręce ojca postać syna 4) nogi syna 5) Na drugim planie 6) Słownictwo opisujące kolory:: Różno...

Język polski

POMOCY !! DAM NAJ. !! Zredaguj opis obrazu Rembrandta "Powrót Syna Marnotrawnego" 1. Nazwisko malarza i pełen tytuł dzieła, 2. Informacje na temat artysty i czasu powstania dzieła, 3. Określenie tematu obrazu i rodzaju malarstwa np.; historyczne, pe

POMOCY !! DAM NAJ. !! Zredaguj opis obrazu Rembrandta "Powrót Syna Marnotrawnego" 1. Nazwisko malarza i pełen tytuł dzieła, 2. Informacje na temat artysty i czasu powstania dzieła, 3. Określenie tematu obrazu i rodzaju malarstwa np.; his...

Język polski

Opis obrazu Rembrandta "Powrót syna marnotrawnego" Daje Naj !

Opis obrazu Rembrandta "Powrót syna marnotrawnego" Daje Naj !...

Język polski

Zredaguj opis  obrazu Rembrandta "powrót syna Marnotrawnego" 

Zredaguj opis  obrazu Rembrandta "powrót syna Marnotrawnego" ...

Język polski

OPIS OBRAZU REMBRANDTA ,,POWRÓT SYNA MARNOTRAWNEGO'.

OPIS OBRAZU REMBRANDTA ,,POWRÓT SYNA MARNOTRAWNEGO'....

Język polski

Opis obrazu Rembrandta "Powrót syna marnotrawnego"

Opis obrazu Rembrandta "Powrót syna marnotrawnego"...