Opis obrazu pt. "Powrót syna marnotrawnego"

Obraz pt. "Powrót syna marnotrawnego" namalowany został przez holenderskiego malarza Rembrandta ok.1668 r. w Amsterdamie. Powstanie obrazu wiąże się ze śmiercią Tytusa - syna malarza. Dzieło obecnie znajduje się w Państwowym Muzeum Ermitażu w Petersburgu. Jest ono sceną religijną na płótnie o wymiarach 262 x 205 cm.

Scena ta nawiązuje do wydarzeń z ok. 33 r. n. e. Na pierwszy plan wysuwają się postacie ojca i marnotrawnego syna. Postać ojca wyraża wybaczenie i ulgę z powrotu syna do domu. Ma on położone ręce na ramionach syna marnotrawnego w geście przebaczenia mu jego grzechu. Jest ubrany w strój schludny i czysty. Postać syna, a w szczególności twarz syna, choć mało widoczna wyraża ból i cierpienie z powodu grzechu. Padł on do nóg ojca błagając go o przebaczenie. Jest on ubrany w łachmany. Na drugim planie widnieje postać starszego syna z twarzą zdziwioną z powodu przebaczenia. Jest on ubrany w bogate szaty. Postacie znajdują się we wnętrzu domostwa ojca. Bohaterowie obrazu znajdują się w sytuacji niezwykłej, bo nie na co dzień zdarza się, aby ojciec przebaczał swojemu synowi. Obraz jest realistyczny i tajemniczy. Dominują barwy ciepłe, odcień żółci i brązu. Pierwszy plan jest rozświetlony, a otoczenie jest w półmroku. Światłocień jest połączeniem światła i cienia, z którego wyłaniają się postacie. Jego źródło to lewy dolny róg. Kompozycja obrazu jest statyczna. Obraz ma nastrój wzbudzający niepokój.

Obraz ten zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ jest dokładnym odzwierciedleniem przypowieści o synu marnotrawnym.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

krótki opis::: Opis obrazu rembrandta "Powrót syna marnotrawnego" . 1) Na pierwszym planie 2) Opis głównych bohaterów postać Ojca 3) ręce ojca postać syna 4) nogi syna 5) Na drugim planie 6) Słownictwo opisujące kolory:: Różnobarwny, wielokolor

krótki opis::: Opis obrazu rembrandta "Powrót syna marnotrawnego" . 1) Na pierwszym planie 2) Opis głównych bohaterów postać Ojca 3) ręce ojca postać syna 4) nogi syna 5) Na drugim planie 6) Słownictwo opisujące kolory:: Różno...

Język polski

POMOCY !! DAM NAJ. !! Zredaguj opis obrazu Rembrandta "Powrót Syna Marnotrawnego" 1. Nazwisko malarza i pełen tytuł dzieła, 2. Informacje na temat artysty i czasu powstania dzieła, 3. Określenie tematu obrazu i rodzaju malarstwa np.; historyczne, pe

POMOCY !! DAM NAJ. !! Zredaguj opis obrazu Rembrandta "Powrót Syna Marnotrawnego" 1. Nazwisko malarza i pełen tytuł dzieła, 2. Informacje na temat artysty i czasu powstania dzieła, 3. Określenie tematu obrazu i rodzaju malarstwa np.; his...

Język polski

Opis obrazu Rembrandta "Powrót syna marnotrawnego" Daje Naj !

Opis obrazu Rembrandta "Powrót syna marnotrawnego" Daje Naj !...

Język polski

Zredaguj opis  obrazu Rembrandta "powrót syna Marnotrawnego" 

Zredaguj opis  obrazu Rembrandta "powrót syna Marnotrawnego" ...

Język polski

OPIS OBRAZU REMBRANDTA ,,POWRÓT SYNA MARNOTRAWNEGO'.

OPIS OBRAZU REMBRANDTA ,,POWRÓT SYNA MARNOTRAWNEGO'....

Język polski

Opis obrazu Rembrandta "Powrót syna marnotrawnego"

Opis obrazu Rembrandta "Powrót syna marnotrawnego"...