Opis uczuć - jesień

Nastała jesień. Ozłociła i przybrała park czerwonymi liśćmi. Idąc tak, wąskimi alejami przyglądam się tym wielobarwnych koronom drzew, które zdawają się lśnić w słońcu jak złociste bukiety. Mimo, tak uroczego widoku, można dostrzec szarobure kałuże i popielate niebo. Zaczyna robić się chłodno, zimno przeszywa mnie od stóp do głów, myślę tylko o powrocie do domu, o filiżance gorącej herbaty i ciepłej kołderce. Spacerując mijam trawniki, wyglądające jak pokryte suto złotem dywany. Nade mną zachodzi słońce, choć jest jeszcze późne popołudnie. Zrywa się wiatr. Atmosfera jaka panuje teraz na zewnątrz wprowadza mnie w melancholię i smutek. Taki kontrastowy, jesienny widok źle na mnie działa. Ciągle jestem rozdrażniona i poddenerwowana, cały czas chce mi się spać. Jednakże, wcale nie mam najgorzej, niektórzy ludzie przechodzą o tej porze depresje i silne migreny. Przygnębienie i zgryzota wpędzają mnie w ponury nastrój, przed którym nie mogę uciec. Może kiedy udam się do krainy snów poczuję błogość umysłu i wewnętrzną radość. Niestety, kiedy znów się obudzę za oknem ciągle będzie szara i posępna jesień.

Dodaj swoją odpowiedź
Architektura

Style funkcjonalne - opis parku

1. STYL NAUKOWY

Park widziany za oknem jest zbiorem subiektywnych bodźców wzrokowych docierających do narządu wzroku i zdekodowanych w płacie potylicznym mózgu. Zasadniczy wpływ na kształt i barwę oglądanego przedmiotu ma kąt pad...

Język polski

Motyw wsi i chłopa na podstawie "Pieśni Świętojańskiej o Sobótce" oraz "Chłopów" Reymonta.

Literatura polska to przede wszystkim bogaty zbiór utworów literackich, które zostały stworzone przez wielu wybitnych pisarzy i poetów. Są one wielkim skarbem kulturowym kraju oraz stanowią nieodzowną część naszej tradycji- zawierają opi...

Język polski

Wybrane lektury.

a...b...c... Eliza Orzeszkowa
"A...B...C" to opowiadanie zaadresowane do inteligencji, zawierające wyraźny nakaz "pracy u podstaw". Bohaterką jest młoda dziewczyna, Joanna Lipska, córka nauczyciela, mieszkająca w "wielkim mieście wielkich...

Pedagogika

Scenariusz psychoaktywnych zajęć warsztatowych

SCNARIUSZ PSYCHOAKTYWNYCH ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH


1.Czas trwania zajęć:
210 min.

2.Charakterystyka grupy:
dzieci w wieku lat 10, uczniowie jednej IV klasy szkoły podstawowej

3.Problem:
brak umieję...

Język polski

XX lecie-opracowanie epoki

XX-LECIE- opis epoki

NAZWA
Określeniem dwudziestolecia lub międzywojenne przyjęto nazywać epokę historyczno-literacką, która przypadła na okres pomiędzy dwoma wojnami światowymi. Nowe charakterystyczne dla niej wartości, wyra...