Z legend dawnego Egiptu - Horus czy Ramzes ?

Moim zdaniem lepszym królem Egiptu byłby Ramzes, ponieważ był on mądry, odważny a przede wszystkim sprawiedliwy. Nie bał się wojen przez co powiększał terytorium swojego państwa. Horus był osobą łagodną, miał dobre serce i nie chciał walczyć. Był przeciwny zabijaniu i przemocy. Starał się o lepsze traktowanie niewolników i obywateli, pragnął wolnośći dla swojego przyjaciela i ukochanej. W czasach gdy panował Ramzes, Egipcjanie mogli przypisywać sobie największe osiągnięcia, dlatego też uważam, że idealnie nadawał by się na króla.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Z legend dawnego Egiptu - Horus czy Ramzes ?

Moim zdaniem lepszym królem Egiptu byłby Ramzes, ponieważ był on mądry, odważny a przede wszystkim sprawiedliwy. Nie bał się wojen przez co powiększał terytorium swojego państwa. Horus był osobą łagodną, miał dobre serce i nie chcia...

Język polski

"Z legend dawnego Egiptu" jako dramat - podział na role, akty i sceny.

”Z legend dawnego Egiptu”

Akt I

Scena I

Występują:
Ramzes; Lekarz

Ledwo żywy Ramzes leży w łożu. Woła lekarza

Ramzes:

Wiem, że znasz tęgie lekarstwa, które albo zabijają, albo ...

Język polski

"Z legend dawnego Egiptu" - Horus faraonem.

Czy Horus byłby dobrym faraonem oraz co czekałoby Egipt pod jego rządami?

Głównymi postaciami noweli Bolesława Prusa "Z legend dawnego Egiptu" są: stuletni władca Egiptu - Ramzes oraz jego trzydziestoletni wnuk i następca...