Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.

Złotowłosa Alina o różanej twarzy w ogóle nie jest podobna do Balladyny. Ta ostatnia miała alabastrową cerę, a jej hebanowe włosy robiły wielkie wrażenie. Tajemnicze, czarne jak węgiel oczy wcale nie przypominały fiołkowych i wesołych oczu siostry. Chociaż obydwie dziewczyny były ładne to tylko jedna z nich, Alina miała dobry charakter. Jej wspaniałe serce sprawiało, że była gotowa poświęcić wszystko dla matki i siostry, najbliższych sobie osób. Dzięki swojej pracowitości mogła być pomocą dla starej wdowy, a uczciwa natura nie pozwoliłaby jej nigdy kogokolwiek okłamać. Zupełnie inaczej było z obłudną Balladyną, której dwulicowość i zakłamanie doprowadziły, iż sama pogubiła się we własnych oszustwach. Leniwa i samolubna żyła kosztem innych ludzi. W swym bezwzględnym dążeniu do władzy dopuściła się wielu okrutnych zbrodni w tym także najgorszej, zabicia z zimną krwią własnej siostry.

Z tych dwóch dziewcząt z pewnością wzorcem do naśladowania jest Alina, ideał kobiety pięknej, dobrej i szlachetnej. Natomiast postępowanie Balladyny godne jest potępienia. Jednak pomimo tego podziwiam ją za to, że potrafiła żyć z tak nieczystym sumieniem, oraz za to, iż wykazała się bardzo silną psychiką wytrzymując w tych wszystkich intrygach do końca

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny. Oczekiwania związane z zamąż pójście. :)

Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny. Oczekiwania związane z zamąż pójście. :)...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny daje naj

Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny daje naj...

Język polski

Charakterystyka porównawcza aliny i balladyny co najmniej stronę

Charakterystyka porównawcza aliny i balladyny co najmniej stronę...

Język polski

1. Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny. Za najlepsze daje max !

1. Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny. Za najlepsze daje max !...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny -dłuższa forma wypowiedzi

Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny -dłuższa forma wypowiedzi...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny J.Słowackiego,,Balladyna,,

Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny J.Słowackiego,,Balladyna,,...