Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny. Oczekiwania związane z zamąż pójście. :)

Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny. Oczekiwania związane z zamąż pójście. :)
Odpowiedź

Alina i Balladyna to główne bohaterki utworu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna". Obie dziewczyny pochodzą z ubogiej rodziny. Nie mają ojca. Mieszkają tylko z matką w biednej chatce pod lasem. Jedyne ich bogactwo to uroda.                Alina i Balladyna to piękne dziewczyny, ale różnią się od siebie nie tylko wyglądem, lecz także charakterem. Alina jest blondynkom z długimi jasnymi włosami. Balladyna zaś ma włosy kruczoczarne.                Obie dziewczyny są sprytne i zaradne. Alina jest szczera, ma serce na dłoni. Balladyna udaje dobrą, ale jej dusza jest zła. Zakochują się w tym samym mężczyźnie. Aby go zdobyć, przystępują do konkursu zbierania malin. Alina zabiera się ochoczo do pracy i szybko jej dzban napełnia się owocami. Balladyna, zamiast pracować, obmyśla podstęp. W końcu zabija siostrę, kradnie jej maliny i biegnie do ukochanego nie troszcząc się o siostrę.                                Alina to miła i szlachetna osoba. Balladyna jest wstrętną i wyrachowaną dziewczyną, przesiąkniętą złem aż do szpiku kości. Alina potrafi szczerze kochać, jest dobra i uczynna. Siostra to jej zupełne przeciwieństwo, kocha tylko pieniądze i władzę.                Chociaż obie są siostrami, ale mają inne charaktery. Chętnie zaprzyjaźniłbym się z Aliną, a z Balladyną wolałabym nie mieć nic do czynienia. Wolę szczerą, miłą Alinę, która nikogo nie skrzywdziła. Złotowłosa córka wdowy to prawdziwy wzór cnót godzien naśladowania i dlatego darzę ja sympatią. Balladyna zasługuje jedynie na potępienie.

Alina to miła i szlachetna osoba. Balladyna jest wstrętną i wyrachowaną dziewczyną, przesiąkniętą złem aż do szpiku kości. Alina potrafi szczerze kochać, jest dobra i uczynna. Siostra to jej zupełne przeciwieństwo, kocha tylko pieniądze i władzę.                Chociaż obie są siostrami, ale mają inne charaktery. Chętnie zaprzyjaźniłbym się z Aliną, a z Balladyną wolałabym nie mieć nic do czynienia. Wolę szczerą, miłą Alinę, która nikogo nie skrzywdziła. Złotowłosa córka wdowy to prawdziwy wzór cnót godzien naśladowania i dlatego darzę ja sympatią. Balladyna zasługuje jedynie na potępienie.

Dodaj swoją odpowiedź