charakterystyka bohaterów w pustyni i w puszczy

charakterystyka bohaterów w pustyni i w puszczy
Odpowiedź
Ringo18

Staś:- męstwo- spryt-odwaga-mądrość-wytrzymałość-duma- dobroć- opiekuńczość- wytrzymałość- rycerskość- zwinnośćNel.... nwm....

PaulaLdz

Staś Tarkowski był wesołym chłopcem łatwo nawiązywał kontakty z innymi ludżmi. Chłonął wszystkie informacje . Staś odziedziczył po ojcu odwagę i zaradność, nie załamywał się w trudnych sytuacjiach . Władysław Tarkowski ojciec Stasia był pracowitym i bardzo energicznym człowiekiem .Wychował swego syna na patriotę. Dbał by dorastający na obczyżnie syn czuł się Polakiem . Był mądrym i szlachetnym człowiekiem. Nel Rawlison była wesołą troszkę nieśmiałą dziewczynką. Wrażliwa i delikatna zawsze była otoczona kochającymi ją ludżmi. Wszystkich zachwycała urodą i wdziękiem.  Pani Olivier nauczycielka Nel , poważna dość tęga niewiasta, została ukąszona przez skorpiona i z tego powodu nie mogła towarzyszyć dzieciom gdy jechały na spotkanie z ojcami.  Sudańczycy Chamis służący  Idrys Gebhr przewodniczący wielbłądów  Fatma żona Smaina cioteczna siostra Mahdiego 

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka bohaterów "W pustyni i w puszczy"

Staś Tarkowski - główny bohater, ma 14 lat. Był nazywany „dzieckiem pustyni”, ponieważ urodził się i wychował w Port Saidzie. Staś był wyższy i silniejszy niż zwykle bywają chłopcy w jego wieku. Był zdolnym uczniem, lubił zwłasz...

Język polski

Charakterystyka Stanisława Tarkowskiego "W pustyni i w puszczy".

Stanisław Tarkowski to jeden z głównych bohaterów książki pt. „ W Pustyni i W puszczy’’. Polak miał czternaście lat. Mieszkał razem z ojcem w Port-Saidzie. Jego mama była Francuzką, a ojciec z zawodu inżynierem.
Staś był wy...

Język polski

Charakterystyka Stasia Tarkowskiego "W pustyni i w puszczy".

Stanisław Tarkowski, jeden z głównych bohaterów książki, urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował nad budową Kanału Sueskiego. Jego matka, Francuzka, zmarła przy porodzie. Chłopiec miał czterna...

Język polski

Charakterystyka Stanisława Tarkowskiego.

Stanisław Tarkowski był jednym z bohaterów ,, W pustyni i w puszczy??. Miał 14 lat, z pochodzenia był Polakiem i Francuzem, wychowywał się w Port-Saidzie.
Staś był wysoki, szczupły i dobrze zbudowany, miał niebieskie oczy i blond wł...

Język polski

W pustyni i w puszczy - charakterystyka bohaterów

Staś Tarkowski- był pracowity i ambitny, miał uzdolnienia do nauki języków obcych, interesował się geografią, historią i wszystkim co było związane z Polską, kochał swój język ojczysty, był sprawny fizycznie, dobrze strzelał, kocha...