Charakterystyka Małego Księcia

Główny bohater opowieści A Saint Exupery?ego ?Mały Książę? to przybysz z planety B-612. Poznajemy go na Saharze, gdy napotyka pilota naprawiającego swój rozbity samolot. Ten ?mały człowieczek? zjawia się niespodziewanie.

Mały Książę jest miłą i czarującą osobą o kruchej budowie ciała, sympatycznej buzi, oczach zawsze patrzących mile na świat i jasnych, kręconych włosach, niczym złoty łan zboża. Jego twarz już na pierwszy rzut oka jest symbolem niewinności i ufności.

Mały przybysz nigdy nie kłamie i bezgranicznie wierzy innym. We wszystkim szuka dobra i uczciwości. Jest może zbyt naiwny. Świat widziany z jego perspektywy nie zawiera zła, a każdą wadę widzianą u dorosłych stara się usprawiedliwić. Szanuje poglądy każdego swojego towarzysza ? samodzielnie ich wybiera, ale nie przestaje zadawać pytań-jest ciekawy świata. Sam natomiast nie zawsze na nie odpowiada. Wszystko, co napotyka podczas swojej podróży jest dla niego najpiękniejsze, dziwi się temu i przecenia. Zachwyca mnie jego wrażliwość na otoczenie i na drugiego człowieka. Chętnie nawiązuje przyjaźnie. Uczy mnie patrzeć i osądzać ludzi sercem. Jest bezkrytyczny w stosunku do róży i zdolny do poświęceń. Spełnia jej każdą zachciankę. Jest bardzo opiekuńczy. Podziwiam go za nie przywiązywanie uwagi do rzeczy materialnych i bezinteresowność.

Przybysz uwielbia oglądać zachody słońca. Na jego planecie może to robić cały czas. Pasjonują go również długie i niekończące się rozmowy.

Moim zdaniem Mały Książę jest postacią pozytywną, godną naśladowania. Dzięki niemu zrozumiałam, jak ważna w życiu jest przyjaźń oraz odpowiedzialność za drugiego człowieka. Udowodnił, że nie jest najważniejsze posiadanie pieniędzy i dóbr materialnych. Teraz wiem, że warto jest poświęcić się komuś i mieć przyjaciela do końca życia. Gdyby dorośli uczyli się od niego świat byłby piękniejszy.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Małego Księcia

Charakterystyka Małego Księcia

Mały Książę to postać baśniowa. Nie wiemy dokładnie ile ma lat, jak się nazywa. Nie znamy też jego rodziców. Jednak książka pozwala nam na dokładne poznanie jego intrygującej osobowości.
...

Język polski

1 Etapy wędrówki małego Księcia  planeta, kogo odwiedził, wniosek 2 charakterystyka małego księcia  

1 Etapy wędrówki małego Księcia  planeta, kogo odwiedził, wniosek 2 charakterystyka małego księcia  ...

Język polski

charakterystyka małego księcia

charakterystyka małego księcia...

Język polski

Charakterystyka małego księcia na jutro Daje naj !!!

Charakterystyka małego księcia na jutro Daje naj !!!...

Język polski

Charakterystyka Małego Księcia. Daje NAJ

Charakterystyka Małego Księcia. Daje NAJ...

Język polski

Charakterystyka małego księcia?? Szybko

Charakterystyka małego księcia?? Szybko...